BIO-GEN na świecie

BIO-GEN na świecie

Ze względu na podobne wyzywania z jakimi mierzą się rolnicy w różnych regionach świata, nasze produkty zyskują popularność także poza Europą. Pierwsze międzynarodowe uznanie dla jakości i skuteczności produktów BIO-GEN zdobyliśmy już w 4 lata od powstania firmy. Podczas targów rolniczych w Hiszpanii seria naszych utylizatorów nieczystości zdobyła nagrodę International Gold Star.

lead2x

Od samego początku działalności BIO-GEN uczestniczymy w spotkaniach, dyskusjach i prezentacjach o najnowszych rozwiązaniach technologicznych zarówno w Europie jak i na innych kontynentach. Aktywnie przyglądamy się bieżącym trendom naukowym w biotechnologii i staramy się dostarczać produkty rozwiązujące, z uwzględnieniem ich lokalnej specyfiki, problemy rolników, hodowców i sadowników w różnych regionach świata.

 

Poza naszą podstawową działalnością w zakresie rozwoju preparatów mikrobiologicznych dla roślin i gleby oraz probiotyków dla zwierząt, jesteśmy także jednym z wiodących światowych dostawców pijawek lekarskich na potrzeby leczenia ludzi i zwierząt. Bio-Farma to działająca od 2002 roku hodowla trzech gatunków pijawek lekarskich (Hirudo verbana, Hirudo medicinalis oraz Hirudo orientalis), która stale udoskonala metody hodowli i rozrodu tych zwierząt. Prowadzimy współpracę w tym zakresie z innymi światowymi ośrodkami badawczymi. W ciągu ostatnich 20 lat zbudowaliśmy silną pozycję eksportową m.in. w Unii Europejskiej, USA i Kanadzie.

 

 

Afryka

Bliski Wschód

Ameryka Południowa

Badania kosmiczne

Chiny

Europa

Afryka

Afryka

Afryka

W Afryce nasza aktywność skupia się głównie na rynkach Afryki północnej – w Sudanie, Tunezji i Maroku. Regularnie bierzemy udział w targach rolniczych International Show of Agriculture, Machinery and Fishing w Tunisie, Międzynarodowej Wystawie Rolnictwa w Maroku oraz Sudan + AgroFood + Packaging Water Systems w Chartumie. Wspólnie z naszymi lokalnymi przedstawicielami spotykamy się z klientami analizując skuteczność działania preparatów BIO-GEN w warunkach afrykańskich. W Sudanie współpracujemy z naukowcami z Uniwersytetu w Gazirze, którzy prowadzą badania wpływu stosowania produktów mikrobiologicznych na plonowanie pomidorów i pszenicy.

Bliski Wschód

Bliski Wschód

Bliski Wschód

Katar to pierwszy, obok Arabii Saudyjskiej, kraj na Półwyspie Arabskim, w którym powstało oficjalne przedstawicielstwo BIO-GEN. Nasze mikrobiologiczne produkty są stosowane w miejscowych uprawach palm i hodowli zwierząt, szczególnie wielbłądów. Ciekawym projektem realizowanym na tutejszym rynku jest zastosowanie na polach golfowych w Katarze i Arabii Saudyjskiej naszych preparatów w celu poprawy jakości trawy dotkniętej problemem nadmiernego wysuszenia. Jesteśmy aktywnym uczestnikiem najważniejszych wydarzeń rolniczych w regionie, spotkamy się z lokalnymi farmerami i wspólnie prowadzimy badania polowe. Co roku bierzemy udział w Saudi Agricultural & Agro-Industry Show, Saudi Agriculture, Water & Agro-Industry Show czy Targach Agriteq, które są jednymi z największych targów rolniczych gromadzących niemal 400 firm z całego świata. W ramach porozumienia z ministerstwem rolnictwa Kataru podjęliśmy się stworzenia preparatu do zakiszania liści palmowych. Naszą rolą jest dostawa bakterii, których zadaniem jest przyspieszenie kiszenia oraz podniesienie efektywności całego procesu. Jest to jeden z najbardziej innowacyjnych i obiecujących projektów naukowych, ponieważ liści palmowych nigdy wcześniej nie wykorzystywano do produkcji paszy objętościowej. Projekt jest realizowany wspólnie z naukowcami z Tunezji.

Ameryka Południowa

Ameryka Południowa

Ameryka Południowa

W 2018 roku rozpoczęliśmy działania na brazylijskim rynku rolnym. Jednym z pierwszych projektów było rozpoczęcie promocji ekologicznej uprawy roślin i zrównoważonej hodowli zwierząt. W tym celu nawiązaliśmy współpracę z jedną z legend światowej siatkówki, wielokrotnym reprezentantem Brazylii – Gilberto Amauri de Godoy Filho „Giba”.

Badania kosmiczne

Badania kosmiczne

W październiku 2017 roku podczas analogowej misji marsjańskiej ICAres-1 astronauci prowadzili eksperymenty z zakresu biologii, psychologii i medycyny. W badaniach biologicznych wykorzystane zostały pijawki dostarczone przez BIO-GEN. W trakcie trwania misji zostały one poddane ocenie możliwości rozwojowych w symulowanych warunkach stacji marsjańskiej. W kwietniu 2019 roku zostaliśmy dostawcą pijawek dla analogowej misji Habitatu LUNARES-1. Jednym z celów programu było sprawdzenie warunków przetrwania pijawek planowanej podróży kosmicznej. Eksperymenty i wyniki badań były relacjonowane przez Reuters, CNN i NBC na całym świecie.

Chiny

Chiny

Chiny

Od 2017 zaczęliśmy nawiązywać aktywne kontakty handlowe i naukowe na rynku chińskim. Regularnie bierzemy udział w targach, wystawach i spotkaniach branżowych takich jak Watertech Kanton EXPO, China International Modern Agricultural Exhibition w Pekinie czy China Yangling Agricultural Hi-Tech Fair. Szczególnym zainteresowaniem na rynku azjatyckim cieszą się nasze preparaty do utylizacji nieczystości oraz biologiczny preparat do rekultywacji zbiorników wodnych.

Europa

Europa

Europa

Europejski Zielony Ład i zawarta w nim strategia ,,Od pola do stołu”, zmiany klimatu oraz wysokie wymagania konsumentów pod względem jakości żywności stawiają przed europejskimi rolnikami ogromne wyzwania. W związku z tym wprowadzamy nasze preparaty mikrobiologiczne nie tylko na rynki krajów Unii Europejskiej, ale i poza nią, dzięki czemu produkcja rolna odbywa się w sposób bardziej zrównoważony i przyjazny dla środowiska. Regularnie uczestniczymy w targach i konferencjach branżowych, przez co doskonale rozumiemy potrzeby klientów. Ponadto cały czas prowadzimy szereg doświadczeń polowych z wykorzystaniem bakterii naszej hodowli by mieć pewność, że wykazują się one wysoką skutecznością w zróżnicowanych warunkach klimatycznych i glebowych.

Zobacz też