Krzysztof Hołowczyc / Łukasz Kurzeja
w rajdzie Dakar 2024

Team AzotoPower

Kluczowe fakty

Hołowczyc / Kurzeja

Duet Krzysztof Hołowczyc / Łukasz Kurzeja startują razem już 22 lata. W 2023 zdobyli tytuł Mistrza Polski w rajdach terenowych BAJA oraz tytuł Mistrzów Europy startując w 14 rajdach zaliczanych do Pucharu Świata, Pucharu Europy FIA i Mistrzostw Polski.

 

Na najwyższym stopniu podium stanęli wygrywając 9 z nich. Dokonali tego jadąc BMW X3 w barwach FosfoPower oraz najnowszej generacji MINI jako Team AzotoPower.

holowczyk kurzeja2x
race2x

Rajd Dakar 2024

Tegoroczny rajd Dakar będzie jedenastym, w którym wystąpi Krzysztof Hołowczyc. To jedyny polski kierowca, który stanął na podium tego legendarnego maratonu w klasyfikacji generalnej. Na prawym fotelu MINI T1 Plus usiądzie Łukasz Kurzeja, który tegoroczny sezon startów zalicza do jednego z najintensywniejszych w swojej karierze. Dakar to najbardziej wymagający i najbardziej ekstremalny rajd świata.

 

Edycja 2024 rozpocznie się 5 stycznia – w mieście Alula. Zawodnicy przez kolejne dwa tygodnie będą rywalizować na dwunastu odcinkach specjalnych, o łącznej długości 4727 kilometrów! Całkowita trasa to imponujące 7891 km. Taki dystans wystawi na próbę nie tylko załogi, ale także sprzęt, mechaników i inżynierów. Po morderczych dwóch tygodniach poznamy zwycięzców na mecie w Yanbu.

Aktualności

Podsumowanie Rajdu Dakar

Niezniszczalny! Strata szans na dobry wynik już w drugim etapie rywalizacji, kontuzje, olbrzymi ból, awarie i noc spędzona na pustyni. Żadne przeciwności losu nie były w stanie powstrzymać Krzysztofa Hołowczyca przed dotarciem do mety Rajdu Dakar. Wszystko z powodu wyjątkowej motywacji — chęci pomocy Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. A już po dotarciu na metę 61-latek zapowiedział, że bardzo chciałby wrócić na trasę rajdu już za rok.
Dowiedz się więcej

Krzysztof Hołowczyc z Łukaszem Kurzeją w pełnej gotowości do Dakaru!

Już jutro (Piątek 05/01) wystartuje najtrudniejszy rajd świata – Dakar 2024. Na starcie, po sezonie przygotowań stanie biało-niebieskie MINI JCW Rally Plus w barwach AzotoPower z Krzysztofem Hołowczycem i Łukaszem Kurzeją na pokładzie. Przed polską załogą dwa tygdonie rywalizacji i osiem tysięcy kilometrów trasy! Wczoraj Hołek ostatni raz przed startem testował swoją rajdową broń w czasie shakedownu.

Dowiedz się więcej

Mistrzowskie Partnerstwo

Praca i determinacja w dążeniu do założonego celu czasem może nas zaprowadzić znacznie dalej niż na początku zakładaliśmy. Z pewnością tak właśnie jest w przypadku współpracy firm BIO-GEN, Bio-Lider i PROCAM z Krzysztofem Hołowczycem. Popularny Hołek z Łukaszem Kurzeją w sezonie 2023 startowali w trzech czempionatach – Puchar Świata, Puchar Europy FIA i Mistrzostwa Polski. Na swoim koncie zapisał Mistrzostwo Europy i Mistrzostwo Polski.
Dowiedz się więcej

Road to Dakar

Zostaliśmy oficjalnym sponsorem Krzysztofa Hołowczyca na rajdzie Dakar. Krzysztof Hołowczyc razem z Łukaszem Kurzeją rozpoczynają program startów „Road to Dakar”, który obejmuje udział w pełnym cyklu Pucharu Świata w rajdach Baja w sezonie 2023, a także start w legendarnym rajdzie Dakar 2024.
Dowiedz się więcej

06.02.2024

04.01.2024

24.11.2023

24.11.2022

Wszystkie aktualności z rajdu

WOŚP

wosp2x

Jedziemy z WOŚP

Poza logo AzotoPower, na rajdówce znajdzie się serce Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Znana doskonale WOŚP od ponad 30 lat wspiera najbardziej potrzebujących.

Tym razem na licytację trafi maska z dakarowego MINI, zaraz po rajdzie. Dodatkowo firma BIO-GEN za każdy przejechany kilometr odcinków specjalnych, przeznaczy na WOŚP 10 zł! BIO-GEN gra z WOŚP od 20 lat, pierwsze Złote Serduszko, trafiło do firmy w 2013 roku. W kolejnych latach BIO-GEN konsekwentnie powiększał swoją kolekcję Złotych Serduszek z numerami 1, 2 lub 3. Rekordowa, jak dotąd, licytacja w 2018 roku Złotego Serduszka nr 1 zakończyła się kwotą 1.200.000 zł. Razem BIO-GEN ma 12 Złotych Serduszek i  będzie brał udział w kolejnych Finałach!

Sponsorzy

BIO-GEN to spółka technologiczna specjalizująca się w badaniach i produkcji biopreparatów wspierających rolnictwo i środowisko. Firma powstała w 1990 roku i jest jednym z pionierów branży biotechnologicznej w obszarze rolnictwa i środowiska. Obecna oferta oferuje ponad 40 produktów o różnym przeznaczeniu, w tym: preparaty dla gleby i roślin, probiotyki dla zwierząt, utylizatory nieczystości organicznych czy preparaty do rekultywacji zbiorników wodnych.

Więcej o firmie

W jednym miejscu spotkały się technologia, pasja i biznes. Z tej synergii powstał Bio-Lider, którego współwłaścicielem jest Robert Lewandowski. Tu nauka łączy się z praktyką, a nowoczesność – z wieloletnim doświadczeniem. Firma korzysta z zaplecza technicznego i doświadczenia firmy BIO-GEN. Misją Bio-Lider jest popularyzacja rozwiązań biotechnologicznych w rolnictwie oraz dotarcie do coraz większej liczby odbiorców w Polsce i za granicą.

www.bio-lider.pl

To najważniejszy partner biznesowy BIO-GEN i Bio-Lider, zajmujący się dystrybucją naszych preparatów biologicznych. Dzięki znajomości regionalnej specyfiki gospodarstw oraz aktualnych wyzwań w ochronie upraw i agrotechnice, PROCAM jest w stanie zaoferować rolnikom doradztwo agrotechniczne na najwyższym poziomie. Firma prowadzi aktywną działalność handlową i doradczą na polskim rynku od 2004 roku.

www.procam.pl

Informacje techniczne

xraid

 

MINI John Cooper Works Rally T1 Plus to jedna z najszybszych maszyn startujących obecnie w rajdach terenowych. Samochód został przygotowany przez niemiecką firmę X-RAID, która ma na swoim koncie najwięcej pucharów z poprzednich edycji morderczego maratonu. Auto napędzane jest silnikiem opartym na sprawdzonej jednostce BMW. Oferuje maksymalne osiągi przewidziane przez regulamin FIA.

 

Dowiedz się więcej

xraid

Relacje

Galeria