24.11.2022

Sponsoring Dakar

Road to Dakar

Zostaliśmy oficjalnym sponsorem Krzysztofa Hołowczyca na rajdzie Dakar. Krzysztof Hołowczyc razem z Łukaszem Kurzeją rozpoczynają program startów „Road to Dakar”, który obejmuje udział w pełnym cyklu Pucharu Świata w rajdach Baja w sezonie 2023, a także start w legendarnym rajdzie Dakar 2024.
1100_800_dakar

Zostaliśmy oficjalnym sponsorem Krzysztofa Hołowczyca na rajdzie Dakar. Krzysztof Hołowczyc razem z Łukaszem Kurzeją rozpoczynają program startów „Road to Dakar”, który obejmuje udział w pełnym cyklu Pucharu Świata w rajdach Baja w sezonie 2023, a także start w legendarnym rajdzie Dakar 2024.

 

Wspólnie z naszymi partnerami PROCAM Polska i Bio-Lider, podczas specjalnej konferencji prasowej, spotkaliśmy się aby ogłosić rozpoczęcie współpracy. Krzysztof Hołowczyc odsłonił karty na nadchodzący sezon 2023. Jedną z nowości będzie rajdówka, którą będą walczyć nasi zawodnicy – wsiądą do zupełnie nowego MINI Countryman John Cooper Rally T1 Plus przygotowanego przez niemiecki X-Raid. To zupełnie nowa konstrukcja, która swoją prezentację będzie miała w połowie grudnia 2022 roku a rajdowy debiut w Dakarze 2023.

 

To bardzo ambitny plan, którego stał się możliwy dzięki wsparciu i determinacji wszystkich partnerów oraz entuzjazmu właściciela GIO-GEN Jarosława Pęczki, który tak mówi o nowym projekcie:

Jesteśmy liderami biotechnologii, nasze życie to zawsze pełne zaangażowanie i determinacja, tak podchodzę do prowadzenia biznesu i do wszystkich projektów w jakich uczestniczę. Jesteśmy liderem biotechnologii dla rolnictwa i możemy pracować tylko z najlepszymi. Mówiąc kolokwialnie, jeśli nie chcemy być czuć oddechu konkurencji na plecach, to musimy być daleko z przodu przed innymi. Dlatego zdecydowaliśmy się na współpracę z Krzysztofem Hołowczycem. Naszym celem jest wygrana i bardzo chcę usłyszeć Mazurka Dąbrowskiego na podium!

 

Dla Krzysztofa Hołowczyca start w Pucharze Świata i nowe wyzwania to jedna z większych szans w jego sportowej karierze.

 

Niesamowicie się cieszę z nowego projektu i partnerstwa. Nasi sponsorzy to liderzy w swojej branży, zdobywają rynki całego świata w biotechnologii i ekologicznych rozwiązaniach dla rolnictwa. Partnerstwo to ma promować najlepsze produkty, w najlepszym zespole, w najwyższej kategorii, w rajdach cross country. To dla mnie i Łukasza ogromne wyzwanie i chyba największa szansa jaką dotychczas dostałem. Start w Pucharze Świata ma być dla nas okresem na poznanie nowego auta i ewentualne wychwycenie chorób wieku dziecięcego. X-Raid to doskonały zespół i jestem pewien, że samochód okaże się bardzo szybki. Podchodzimy jednak do naszego projektu z ogromnym zaangażowaniem i nie pozwalamy sobie na najmniejszy błąd. Najważniejszym elementem naszej układanki jest oczywiście Dakar 2024. To w nim, z bagażem doświadczeń wyniesionym ze startów nowym autem, wystartujemy z jednym celu – wygrana!

– komentuje Krzysztof Hołowczyc.

 

Łukasz Kurzeja już od 21 lat zasiada na prawym fotelu Krzysztofa Hołowczyca. Wspólnie zdobyli kilka tytułów Mistrzów Polski, Puchar Europy w Rajdach Baja i mają na koncie wiele wygranych rajdów.

 

To naprawdę duża rzecz. Nie pamiętam w polskim motorsporcie tak ambitnego i obszernego projektu. Dla Krzysztofa i dla mnie to ogromne wyzwanie, ale jak to się mówi, trzeba mierzyć wysoko. Będziemy startować w bardzo różnych warunkach, od pustynnych do bardziej oesowych jak np. w Drawsku. Przez wiele lat startów nauczyłem się, że dla Hołka liczy się tylko zwycięstwo więc nieskromnie powiem, że możecie się Państwo spodziewać paru pucharów. Kiedy stajemy z Krzyśkiem na starcie naszym celem jest najwyższy stopień podium.

– podsumowuje Łukasz.

Zobacz też