Poznaj nas

Poznaj nas

BIO-GEN to spółka technologiczna specjalizująca się w badaniach i produkcji biopreparatów wspierających rolnictwo i środowisko. Firma powstała w 1990 roku i w ciągu 33 lat działalności udało nam się osiągnąć pozycję jednego z wiodących producentów preparatów mikrobiologicznych na świecie.

 

Jesteśmy jednym z pionierów branży biotechnologicznej w obszarze rolnictwa i środowiska. Już w 1992 roku uzyskaliśmy wymagane rejestracje i wprowadziliśmy na rynek pierwsze preparaty probiotyczne dla zwierząt hodowlanych – premiksy BIOGEN Probiotyk, Biogen Dw oraz BIOGEN B. Produkty te, o udoskonalonym składzie, znajdują się w ofercie do dziś i są dostępne w sprzedaży w krajach Unii Europejskiej, Bliskiego Wschodu oraz Afryki Północnej.

 

Obecnie w naszej ofercie znajduje się już ponad 40 preparatów biologicznych o różnym przeznaczeniu, w tym: wspierania nawożenia, rewitalizacji gleby, stymulacji roślin, zaprawy nasienne, probiotyki dla zwierząt, utylizatory nieczystości organicznych czy preparaty do rekultywacji zbiorników wodnych. Wiele z naszych produktów spełnia wymagania rolnictwa ekologicznego i może być stosowane w tego typu uprawach. Wszystkie nasze produkty są bezpieczne dla ludzi i środowiska.

 

Posiadamy własne zaplecze naukowe i technologiczne, w tym jedno z najnowocześniejszych w Europie laboratoriów, którego zadaniem są badania i rozwój nowych rozwiązań. W efekcie jesteśmy w stanie szybko odpowiadać na zmieniającą się sytuację na rynku rolnym. Umożliwia nam to sprawne wprowadzanie na rynek nowych produktów, a w efekcie sprawne reagowanie na najpilniejsze potrzeby rolników i hodowców.

Historia

BIO-GEN powstał w 1990 roku i przez 32 lata działalności stale rozwijaliśmy naszą ofertę i pozyskiwaliśmy nowe rynki. Dzisiaj jesteśmy jednym z wiodących producentów preparatów mikrobiologicznych na świecie oraz liderem w dziedzinie badań mikrobiologicznych na potrzeby rolnictwa.

 

W naszej ofercie znajduje się obecnie ponad 40 preparatów biologicznych o różnym przeznaczeniu, a nasz zespół liczy blisko 100 osób.

Premiera FosfoPower

20222x

FosfoPower, nasz nowy preparat, pozwala na przekształcanie nieprzyswajalnych form fosforu do form dostępnych dla roślin. Zawiera wyselekcjonowane szczepy bakterii PSB (Phosphorus Solubilizing Bacteria) wytwarzające m.in. kwasy organiczne oraz enzymy które efektywnie rozpuszczają trudnodostępne formy fosforu z glebowych zasobów nieorganicznych jak i organicznych. Nadwyżki, które powstają w wyniku tych procesów mogą być wykorzystane przez rośliny. Stosowanie FosfoPower pozwala roślinom na korzystanie z niedostępnych form fosforu zawartych w glebie, zwiększa efektywność mineralnego nawożenia fosforowego oraz umożliwia zmniejszenie dawek nawozów fosforowych.

Powstaje marka Biology for Garden

20212x

Bazą dla marki Biology for Garden są innowacyjne produkty stworzone w oparciu o pożyteczne mikroorganizmy wspierające uprawę roślin domowych, balkonowych i ogrodowych. Marka ma ułatwiać konsumentom dostęp do łatwych w użyciu i bezpiecznych rozwiązań do uprawy roślin w domu i ogrodzie. Produkty Biology for Garden są gwarancją, że ogród będzie pięknym i bezpiecznym miejscem, gdzie można odpocząć i korzystać z uroków natury w zgodzie z jej biologicznym rytmem.

BIO-GEN na Ukrainie

2020 012x

Nasze produkty uzyskały rejestrację na rynku ukraińskim i otrzymaliśmy pierwsze wyniki badań i testów potwierdzających skuteczność działania naszych produktów w lokalnych warunkach. Rozpoczęliśmy współpracę z ukraińskimi partnerami handlowymi i odwiedziliśmy Targi Grain Tech Agro w Kijowie.

Premiera AzotoPower

2020 022x

Nasz nowy preparat - AzotoPower pozwala na zmniejszenie dawek nawozów azotowych, zwiększa plon oraz poprawia jego jakość. Ponadto produkty metabolizmu bakterii oraz zasymilowany przez nie azot wzbogacają glebę, wpływając na poprawę jej żyzności i lepsze plonowanie roślin w uprawach następczych. AzotoPower zawiera bakterie z rodzajów Azotobacter i Arthrobacter. Są to wolnożyjące i niesymbiotyczne mikroorganizmy, znajdujące zastosowanie w różnego rodzaju uprawach, asymilujące 15-50 kg N/ha rocznie.

Powstaje Bio-Lider

2020 032x

Jednym z głównych inwestorów spółki zostaje Robert Lewandowski, międzynarodowa gwiazda futbolu i kapitan reprezentacji Polski. Firma specjalizuje się w oferowaniu rozwiązań biotechnologicznych dla rolnictwa i na rynek konsumencki. Zajmuje się sprzedażą i dystrybucją preparatów mikrobiologicznych BIO-GEN dla gleby i roślin. Bio-Lider otrzymuje certyfikacje i rekomendacje dla czterech produktów dla rolnictwa ekologicznego.

BIO-GEN w Tunezji i Maroku

tunezja

Prezentacja naszych preparatów w Tunisie podczas targów International Show of Agriculture, Machinery and Fishing 2019. Nawiązujemy współpracę z lokalnymi dystrybutorami z rynku rolnego w Tunezji i Maroku. Rozmawiamy z miejscowymi rolnikami i hodowcami o wyzwaniach rolnictwa w regionie i sprawdzamy skuteczność naszych preparatów.

Przenosimy siedzibę do Łodzi

260 260 siedziba 260x260

Dynamiczny rozwój firmy w ostatnich latach, stałe zwiększanie produkcji i rozwój laboratorium stał się dla nas motywacją dla znalezienia nowej siedziby. Zlokalizowana w centralnej Polsce Łódź jest doskonale skomunikowana z głównymi trasami w Europie oraz jest znaczącym ośrodkiem akademickim, który zapewnia dostęp do absolwentów kierunków biologicznych. Podczas oficjalnego otwarcia biura BIO-GEN obecna była prezydent Łodzi - Hanna Zdanowska.

Bio-Gen w Brazylii

260 260 giba 260x260

Nawiązujemy współpracę ze światowej sławy gwiazdą siatkówki, Gilberto Amauri de Godoy Filho, znanym jako „Giba”, który zostaje ambasadorem BIO-GEN w Brazylii. Jednym z pierwszych projektów było rozpoczęcie promocji ekologicznej uprawy roślin i zrównoważonej hodowli zwierząt.

BIO-GEN w Katarze i Arabii Saudyjskiej

260 260 katar 260x260

W Katarze powstaje oficjalne przedstawicielstwo BIO-GEN. Nasze mikrobiologiczne produkty są stosowane w miejscowych uprawach palm i hodowli zwierząt, szczególnie wielbłądów. W ramach porozumienia z ministerstwem rolnictwa Kataru podejmujemy się stworzenia preparatu do zakiszania liści palmowych. Projekt jest realizowany wspólnie z naukowcami z Tunezji.

Premiera nowych preparatów

260 260 rhizobium 260x260

Na rynek trafiają kolejne nasze preparaty dla których uruchamiamy nowe linie produkcyjne. Nematado Biocontrol wspomaga walkę z nicieniami glebowymi, a RHIZOBIUM to seria 9 mikrobiologicznych szczepionek dla roślin bobowatych.

Łazienki Królewskie wybierają BIO-GEN

260 260 lazienki 260x260

Rozpoczynamy czteroletni program poprawy wody w kompleksie stawów na terenie Łazienek Królewskich. BIO-GEN prowadzi cykliczne zabiegi rekultywacyjne zbiorników wodnych wykorzystując w tym celu opracowaną przez siebie technologię, której efektem jest znacząca poprawa jakości wody.

Superplon K uzyskuje rejestrację

260 260 superplon 260x260

Nasz biostymulator wzrostu roślin - Superplon K uzyskuje rejestrację Ministerstwa Rolnictwa na produkcję i wprowadzenie do obrotu. To innowacyjny preparat zawierający w swym składzie proste związki fenolowe, naturalnie występujące w roślinach. Uczestniczą one w wielu istotnych procesach metabolicznych, dlatego działanie preparatu na rośliny jest wielokierunkowe.

Wyróżnienia i nagrody dla BIO-GEN

260 260 nagroda 260x260

Ten rok obfituje nie tylko w plony, ale także w nagrody dla BIO-GEN. Z rąk Przewodniczącego Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi Parlamentu Europejskiego – Czesława Siekierskiego, otrzymujemy nagrodę specjalną za innowacyjność podczas Centralnych Targów Rolniczych. Do naszych rąk trafiają także certyfikaty Solidna Firma, Jakość Roku i Eco Jakość Roku.

PROCAM Polska partnerem BIO-GEN

260 260 procam 260x260

Rozpoczynamy współpracę z PROCAM Polska – jednym z największych doradców agronomicznych na terenie kraju, któremu powierzamy dystrybucję naszych produktów. Firma prowadzi aktywną działalność handlową i doradczą na polskim rynku od 2004 roku i jest powiązana z ProCam Agronomy & Crop Production Advice and Services UK.

Nowa siedziba w Namysłowie

260 260 namyslow 260x260

Ze względu na konieczność zwiększenia mocy produkcyjnych konieczna staje się reorganizacja firmy. Przenosimy się z Opola do Namysłowa, podnosimy standardy produkcyjne oraz powiększamy nasze laboratorium i wyposażamy je w nowy sprzęt.

Nowe produkty

260 260 remediant 260x260

Do naszej oferty trafiają nowe produkty. Remediant to preparat do rekultywacji jezior, stawów, oczek wodnych i innych zbiorników, który przywraca naturalną równowagę biologiczną akwenów. Rewital odpowiada za wprowadzenie do środowiska glebowego pożytecznych mikroorganizmy, które wpływają na przywrócenie równowagi mikrobiologicznej.

Rusza Biofarma

260 260 biofarma 260x260

Intensywne prace badawcze doprowadziły do opracowania technologii i uruchomienia pierwszej w Polsce kontrolowanej hodowli pijawek lekarskich wykorzystywanych do celów medycznych. Nasza oferta przyciąga odbiorców z z całego świata w tym z Europy, USA, Kanady czy RPA.

Seria BIOSAN trafia do sprzedaży

260 260 biosan 260x260

Opracowujemy i wprowadzamy do sprzedaży serię naturalnych preparatów BIOSAN, które służą do poprawy warunków środowiskowych w obiektach inwentarskich i ich otoczeniu. Na realizację projektu otrzymaliśmy dotację z Komitetu Badań Naukowych.

Nowy sposób na przymrozki

260 260 krioflor 260x260
Efektem kilkuletniego procesu badań i testów jest opracowany przez nas innowacyjny preparat Krio-Flor, który zwiększa okresową odporność roślin na wiosenne przymrozki. Jego stosowanie wpływa na zmniejszenie uszkodzeń pąków kwiatowych oraz kwiatów, ograniczając tym samym szkody powodowane przez wiosenne przymrozki w uprawach sadowniczych i jagodnikach.

Probiotyki w ofercie BIO-GEN

260 260 probiotyki 260x260

Probiotyki dla zwierząt hodowlanych to pierwsze produkty w ofercie BIO-GEN. Preparaty uzyskują rejestrację Ministerstwa Rolnictwa i zgodę na dopuszczenie do obrotu. Produkty probiotyczne o udoskonalonym składzie znajdują się w ofercie do dziś i są oferowane w sprzedaży na całym świecie.

Początek

260 260 logo 260x260

Wszystko zaczyna się w 1990 roku w Opolu. W proces tworzenia logo firmy angażuje się ówczesny burmistrz miasta Namysłów. Jego szkic obrazuje podwójną helisę DNA, do dzisiaj znajdującą się w naszym logo.