Aktualności i wydarzenia

Efekty działania KRIO-FLOR – oceniamy przed zbiorami

Wiosenne przymrozki są dużym problemem, zwłaszcza dla sadowników. Są różne sposoby na zminimalizowanie strat związanych z występowaniem niskich temperatur podczas kwitnienia. Jednym z nich jest zastosowanie odpowiedniego preparatu w formie oprysku. Taki preparat posiada od wielu lat w swojej ofercie BIO-GEN.

KRIO-FLOR, bo o nim mowa, to sprawdzony produkt do zastosowania przed spodziewanymi spadkami temperatur. Oprysk należy wykonać odpowiednio wcześniej – od 48 do 10 godzin przed przymrozkiem stosując się ściśle dawkowania z etykiety. W praktyce stosujemy od 0.9 do nawet 2 litrów na hektar.

KRIO-FLOR ma działanie dwuetapowe – powoduje kontrolowaną dehydratyzację komórek roślinnych zagęszczając soki komórkowe, a następnie wywołuje efekt „ocieplenia” rośliny w trudnym czasie.

Skuteczność KRIO-FLOR jest uzależniona od wielu czynników. Kluczowe jest dobranie odpowiedniej dawki preparatu pod spodziewany przymrozek. Należy również odpowiednio wcześniej zrobić zabieg używając odpowiedniej ilości cieczy roboczej (zależy od typu uprawy). Prawidłowo przeprowadzony zabieg utrzymuje działanie preparatu przez 2-3 kolejne noce.

Działanie KRIO-FLOR można tak naprawdę ocenić dopiero podczas zbiorów. Poniżej prezentujemy materiał filmowy nagrany u naszego Klienta, Pana Maksymiliana, który prowadzi gospodarstwo sadownicze w okolicach Mogielnicy. Pan Maksymilian zastosował KRIO-FLOR podczas kwietniowych przymrozków. Wykonał oprysk ok. 48 godzin przed przymrozkiem (ok. -6 st. C) w dawce nieco poniżej 2 l/ha. To, co można zobaczyć na rzędach kontrolnych i potraktowanych KRIO-FLOR zaskoczyło sadownika. Widać wyraźnie dużo większą liczbę jabłek na drzewach potraktowanych preparatem na przymrozki.

Po szczegółowe informacje oraz wrażenia Klienta, zapraszamy do obejrzenia materiału:


×

BIO-GEN Łódź

ul. Pojezierska 97K
91-341 Łódź

tel. kom.: +48 774 100 420

biogen@bio-gen.pl

×

BIO-GEN Namysłów

ul. 1 Maja 26
46-100 Namysłów

tel. kom.: +48 774 455 903

biogen@bio-gen.pl