Aktualności i wydarzenia

Drugi rok współpracy BIO-GEN i ZOO Warszawa

Na początku października miała miejsce jesienna aplikacja preparatu REMEDIANT w warszawskim ZOO. Ponad 100 kg pożytecznych bakterii zasiliły zbiorniki wodne wokół wybiegów lemurów, niedźwiedzi, goryli i szympansów. Wykonanie zabiegu na niewielkich zbiornikach wodnych nie wymaga użycia sprzętu pływającego. Wyjątkiem jest fosa wokół wyspy lemurów, która zajmuje duży obszar wymuszający konieczność wysypania preparatu z pontonu.

Współpraca ZOO Warszawa i BIO-GEN trwa już drugi rok. Spektakularne efekty pierwszej aplikacji REMEDIANT-u w zeszłym roku zachęciło Dyrekcję ZOO do kontynuacji działań, nie tylko przy zbiornikach wodnych. BIO-GEN dostarcza również probiotyki dla zwierząt, testowane jest wykorzystanie utylizatorów nieczystości. Warto wspomnieć, że wszystkie produkty są w 100% neutralne, co ma szczególne znaczenie uwzględniając specyfikę ogrodu zoologicznego.

Dzięki współpracy firmy BIO-GEN i Warszawskiego Ogrodu Zoologicznego zarówno zwierzęta, jak i zwiedzający mogą cieszyć się lepszą kondycją wody.

Zapraszamy do obejrzenia filmu:

 

×

BIO-GEN Łódź

ul. Pojezierska 97K
91-341 Łódź

tel. kom.: +48 774 100 420

biogen@bio-gen.pl

×

BIO-GEN Namysłów

ul. 1 Maja 26
46-100 Namysłów

tel. kom.: +48 774 455 903

biogen@bio-gen.pl