Aktualności i wydarzenia

DeliaSTOP – sprawdzony sposób na śmietkę kapuścianą

DeliaSTOP to preparat od Bio-Lider naturalnie z BIO-GEN, który służy do higienizacji środowiska korzeni roślin kapustowatych, Są one narażone na żerowanie larw szkodnika – śmietki kapuścianej.

Nie bez przyczyny śmietka kapuściana określana jest jako najgroźniejszy szkodnik występujący jesienią na polach rzepaku. Wzrost liczebności tego owada i co za tym idzie, jego większe żerowanie na plantacjach rzepaku, może powodować spadek w plonie nawet do 50%. Na skutek żerowania larw uszkodzeniu ulega szyjka korzeniowa oraz korzenie rzepaku, na których powstają brązowe kanały żerowe z obumarłą tkanką. Takie rośliny mają zahamowany wzrost, często więdną, żółkną bądź przebarwiają się na fioletowo, a uszkodzone korzenie obumierają. Rośliny najsilniej zasiedlone przemarzają podczas zimy, a te o lżejszych objawach zabliźniając uszkodzenia, mają szanse na regenerację. Są one jednak bardziej podatne na porażenie chorobami i słabsze pobieranie wody i składników pokarmowych.

Bakterie zawarte w preparacie DeliaSTOP wspomagają rozwój prawidłowej mikroflory na korzeniach, łodygach i liściach rzepaku, wspomagają procesy regeneracji po wystąpieniu czynnika stresowego, stymulują zdrowy rozwój roślin. Wysoka koncentracja przekłada się na dużą wydajność. Dlatego, w uprawie rzepaku wystarczy 100g/ha, najlepiej przedsiewnie lub do fazy 4 liści właściwych.

Efektem zastosowania DeliaSTOP jest polepszenie kondycji roślin, stymulacja naturalnej odporności, a także wzrost ilości i jakości plonu.

https://youtu.be/WKcQjkx9wLA

×

BIO-GEN Łódź

ul. Pojezierska 97K
91-341 Łódź

tel. kom.: +48 774 100 420

biogen@bio-gen.pl

×

BIO-GEN Namysłów

ul. 1 Maja 26
46-100 Namysłów

tel. kom.: +48 774 455 903

biogen@bio-gen.pl