Aktualności i wydarzenia

Aplikacja preparatu Remediant w Łazienkach Królewskich w Warszawie

Współpraca z Łazienkami Królewskimi w Warszawie trwa już 4 lata. Co roku zbiorniki wodne na terenie parku zasilane są nową dawką preparatu Remediant.

W tym roku wiosenna aplikacja Remediantu odbyła się w maju. Kolejna, jesiennna aplikacja planowana jest pod koniec września, lub na początku października w zależności od pogody.

Wiosną Remediant pomaga odpowiednio „ukierunkować” procesy biologiczne zachodzące w wodzie po okresie zimowym, kiedy zbiornik „budzi się do życia”. Jesienna aplikacja pozwala zredukować negatywne skutki nadmiernej ilości materii organicznej, która pojawia się w wodzie. Głównym źródłem materii organicznej w zbiorniku są obumierające rośliny lub ich części oraz liście opadające wprost do wody.

Takie procesy można zaobserwować w parku Łazienek Królewskich w Warszawie. Rozkładające się w wodzie liście i części roślin powodują nadmierne użyźnienie, a w konsekwencji nieprzyjemny zapach, małą przejrzystość wody i jej specyficzny kolor, pogarszają również warunki życia zwierząt wodnych.

Remediant pozwala zaprowadzić pożądaną równowagę biologiczną. Po kilku latach aplikacji w Łazienkach Królewskich udało się uporać z brzydkimi zapachami w zatokach zbiorników, znacząco zmieniła się struktura osadu dennego oraz ogólna jakość wody.

Projekt będzie kontynuowany w latach kolejnych.

×

BIO-GEN Łódź

ul. Pojezierska 97K
91-341 Łódź

tel. kom.: +48 774 100 420

biogen@bio-gen.pl

×

BIO-GEN Namysłów

ul. 1 Maja 26
46-100 Namysłów

tel. kom.: +48 774 455 903

biogen@bio-gen.pl