19.10.2023

Wydarzenia

Podsumujmy Dni Kukurydzy i Warsztaty Kukurydziane

WhatsApp Image 2023 10 13 at 14.28.04

We wrześniu i październiku wraz z PROCAM Polska przeprowadziliśmy niezwykłe wydarzenie pod hasłem "Dni Kukurydzy", które odbyły się w 9 różnych lokalizacjach i zgromadziły entuzjastów i profesjonalistów z ponad 1000 gospodarstw.


Hybrydowa technologia produkcji kukurydzy


W ramach Dni Kukurydzy, goście mieli wyjątkową okazję, aby zgłębić tajniki hybrydowej technologii produkcji kukurydzy. Prezentowane były najnowsze osiągnięcia, a szczególnie w centrum uwagi znalazły się preparaty mikrobiologiczne firmy BIO-GEN: OstriniaSTOP i RewitalPRO+. Prezentacje pozwoliły na lepsze zrozumienie skuteczności tych innowacyjnych rozwiązań, które pomagają w ograniczeniu szkód powodowanych przez omacnicę prosowiankę, a także przyspieszają mineralizację resztek pożniwnych, które stanowią bogaty rezerwuar składników pokarmowych.

 

Wielka wiedza o odmianach kukurydzy


Dni Kukurydzy to także okazja do zapoznania się z różnorodnością odmian kukurydzy. Prezentacje i dyskusje pomogły rolnikom i specjalistom w wyborze najodpowiedniejszych odmian, dostosowanych do różnych warunków uprawy.


Gleba i technologia nawożenia


Kluczowym aspektem związanym z sukcesem uprawy kukurydzy jest gleba i jej jakość. W trakcie wydarzenia szeroko omawiano działanie preparatu RewitalPRO+, który nie tylko przyspiesza rozkład resztek pożniwnych, ale i higienizuje środowisko glebowo, co ma znaczący wpływ na plon. Dodatkowo, zwracano uwagę na innowacyjne technologie nawożenia, które pozwalają na zoptymalizowanie procesu uprawy kukurydzy.


Dni Kukurydzy organizowane wraz z PROCAM Polska – naszym nieodłącznym partnerem, były nie tylko źródłem wiedzy, ale także inspiracją do eksperymentowania z nowymi rozwiązaniami w rolnictwie. BIO-GEN jest liderem w dziedzinie innowacyjnych produktów mikrobiologicznych, a Dni Kukurydzy to jedno z wielu wydarzeń, które pomagają rolnikom rozwijać swoje gospodarstwa w zrównoważony sposób.

Zobacz też