Oferta dla rolników Preparaty dla gleby i roślin

NEMATADO BIOCONTROL

Preparat mikrobiologiczny tworzący niekorzystne warunki do żerowania nicieni.

Dostępny w opakowaniach

100 g1 kg5 kg

Opis preparatu

NEMATADO BIOCONTROL to mikrobiologiczny preparat doglebowy ograniczający występowanie roślin porażonych przez nicienie. W składzie preparatu znajdują się wyselekcjonowane szczepy bakterii charakteryzujące się wysokimi zdolnościami do namnażania.

Po wprowadzeniu do gleby, bakterie preparatu zasiedlają ryzosferę roślin tworząc na jej powierzchni barierę, dzięki której korzenie roślin są mniej atrakcyjne dla nicieni. Bariera mikrobiologiczna na powierzchni korzenia uniemożliwia także rozwój mikroorganizmów patogennych przenoszonych przez nicienie wpływając na występowanie innych chorób wtórnych.

Stosowanie NEMATADO BIOCONTROL umożliwia ograniczenie użycia pestycydów w uprawach.

Skład i działanie

W skład preparatu wchodzą wyselekcjonowane szczepy bakterii o koncentracji min. 109 jtk/g.

Stosowanie

UPRAWY POLOWE 
W celu przygotowania roztworu roboczego do oprysku powierzchni 1 ha rozpuścić 1 kg preparatu w 200-500 litrach wody. Preparat rozprowadzić równomiernie na powierzchni gleby w formie oprysku przy wykorzystaniu niskiego ciśnienia i grubej kropli. Zabieg wykonać w trakcie uprawek lub innych zabiegów agrotechnicznych by umożliwić dobre i równomierne wymieszanie preparatu z glebą. Zabieg można powtarzać 2-3 razy w okresie wegetacyjnym.

UPRAWY WARZYWNE
Zalecane jest stosowanie środka przed sadzeniem rozsady lub wysiewem nasion w dawce 1 kg/ha. Preparat można stosować również do zaprawy materiału siewnego lub sadzeniaków.

W celu przygotowania zaprawy dla materiału siewnego przeznaczonego na 1 ha powierzchni uprawy rozpuścić 1 kg preparatu w wodzie i nanieść na materiał siewny w postaci oprysku drobno-kroplistego. Materiał zużyć w ciągu 1-3 dni od wykonania zaprawy.

Preparat jest bezpieczny dla ludzi i roślin, nie zawiera organizmów oraz substancji pochodzących od organizmów genetycznie modyfikowanych.

NEMATADO BIOCONTROL może być stosowany łącznie z nawozami mineralnymi i organicznymi.

Efekty stosowania

Stosowanie NEMATADO BIOCONTROL:

  • wpływa na lepszy rozwój systemu korzeniowego,
  • umożliwia lepsze przezimowanie roślin,
  • poprawia plonowanie roślin,
  • zwiększa jakość przetwórczą plonów.

 

×

BIO-GEN Łódź

ul. Pojezierska 97K
91-341 Łódź

tel. kom.: +48 774 100 420

biogen@bio-gen.pl

×

BIO-GEN Namysłów

ul. 1 Maja 26
46-100 Namysłów

tel. kom.: +48 774 455 903

biogen@bio-gen.pl