Oferta dla rolników Preparaty dla gleby i roślin

GARD V

Preparat do higienizacji upraw warzywnych.

Dostępny w opakowaniach

100 g1 kg5 kg

Opis preparatu

Część roślin warzywnych, szczególnie warzywa kapustne, zmagają się z problemem stresu jakim jest replantacja. Przeniesienie sadzonek kapusty do gruntu skutkuje spadkiem odporności roślin na różnego rodzaju patogeny. Jedną z przyczyn jest brak wykształconej właściwej mikroflory symbiotycznej na powierzchni rozsad. Z kolei sama charakterystyka uprawy marchwi, pietruszki czy ogórka ogranicza rozwój właściwej mikroflory na roślinach.

GARD V, zawierający w swym składzie pożyteczne mikroorganizmy, skutecznie odbudowuje mikroflorę roślin, tworząc na ich powierzchni barierę ograniczającą porażenie rośliny przez różne patogeny. Preparat przeznaczony jest do stosowania profilaktycznego w zabiegach higienizacyjnych.

Skład i działanie

Kompozyt mikrobiologiczny o wysokiej koncentracji. W skład preparatu wchodzi kompozyt 14 szczepów starannie wyselekcjonowanych, naturalnych szczepów bakterii o wysokiej koncentracji – powyżej 1×1010 JTK.

Stosowanie

ROZSADA WARZYW 
W celu przygotowania roztworu roboczego na oprysk uprawy o powierzchni 1 ha rozpuścić 1 kg preparatu w 500 litrach wody.

UPRAWY WARZYWNE
W celu przygotowania roztworu roboczego na oprysk uprawy o powierzchni 1 ha rozpuścić 1 kg preparatu w 500 litrach wody.

Zalecane jest kilkukrotne stosowanie preparatu w formie oprysku w dowolnym okresie wegetacji roślin. Pierwszy oprysk można wykonywać 1 tydzień po wschodach, kolejny co 2-3 tygodnie.

Nie należy mieszać preparatu ze środkami fungicydowymi.

Jeżeli zaistnieje potrzeba przeprowadzenia zabiegu fungicydowego na rośliny, preparat GARD V można zastosować dopiero po tygodniowym okresie karencji od ostatniego zabiegu chemicznego. Preparat można mieszać z nawozami dolistnymi.

Efekty stosowania

Stosowanie GARD V:

  • zwiększa wigor roślin,
  • poprawia stopień odżywienia roślin,
  • stymuluje do lepszego wzrostu wegetatywnego i generatywnego,
  • poprawia zdrowotność roślin,
  • zwiększa zawartości karotenoidów w roślinach,
  • wpływa na wzrost plonu i jego jakość,
  • pozwala zredukować ilość użytych środków ochrony roślin,
  • pozwala ograniczyć pozostałości środków chemicznych w warzywach.

 

×

BIO-GEN Łódź

ul. Pojezierska 97K
91-341 Łódź

tel. kom.: +48 774 100 420

biogen@bio-gen.pl

×

BIO-GEN Namysłów

ul. 1 Maja 26
46-100 Namysłów

tel. kom.: +48 774 455 903

biogen@bio-gen.pl