Oferta dla rolników Preparaty dla gleby i roślin

GARD G

Odbudowuje fylosferę i poprawia jakość upraw pod osłonami.

Dostępny w opakowaniach

100 g1 kg5 kg

Opis preparatu

Panujące w szklarniach wysoka temperatura i wilgotność stwarzają doskonałe warunki do rozwoju patogenów i w konsekwencji chorób roślin. Rośliny posiadające na swej powierzchni niewyspecjalizowaną mikroflorę często poddają się chorobom grzybowym atakującym nie tylko łodygi i liście, ale również kwiaty i owoce.

Bakterie probiotyczne zawarte w preparacie tworzą na roślinie powłokę mikrobiologiczną, która ogranicza miejsce dla rozwoju patogenów. Tym samym preparat GARD G poprawia zdrowotność roślin i stymuluje je do lepszego wzrostu i plonowania.

Skład i działanie

Kompozyt mikrobiologiczny o wysokiej koncentracji. W skład preparatu wchodzi kompozyt 18 szczepów starannie wyselekcjonowanych, naturalnych szczepów bakterii o wysokiej koncentracji – powyżej 1×1010 JTK.

Stosowanie

GARD G to preparat do stosowania profilaktycznego.

OPRYSK 
W celu przygotowania roztworu roboczego na oprysk uprawy o powierzchni 1000 m2 rozpuścić 100 gram preparatu w 50 litrach wody [0,2% (w/V)]. Zalecany oprysk drobnokroplisty. Oprysk powtarzać co ok. 14 dni, w godzinach późno popołudniowych lub wieczornych. Po ogłowieniu roślin wykonać oprysk minimum 1 raz wykorzystując preparat w stężeniu 0,2%.

PODLEWANIE
Preparat można stosować również z podlewaniem do systemu korzeniowego. W celu przygotowania roztworu do zasilenia 1000 m2 uprawy rozpuścić 100 gram preparatu w 50 litrach wody [0,2% (w/V)].

Nie należy mieszać preparatu ze środkami fungicydowymi.

Jeżeli zaistnieje potrzeba zabiegu fungicydowego na rośliny, preparat można zastosować dopiero po tygodniowym okresie karencji od ostatniego zabiegu chemicznego. W uprawach glebowych preparat można mieszać z nawozami (oprócz stężonych roztworów kwasów) oraz z nawozami dolistnymi do 10% stężenia roztworu „tank mixu”.

Efekty stosowania

  • zwiększa wigor roślin,
  • poprawia stopień odżywienia roślin,
  • stymuluje do lepszego wzrostu wegetatywnego i generatywnego,
  • poprawia zdrowotność roślin,
  • wpływa na wzrost plonu i jego jakość,
  • redukuje stres roślin powodowany, np. replantacją siewek,
  • wspomaga regenerację roślin po zadziałaniu czynnika stresowego,
  • pozwala zredukować ilość używanych środków ochrony roślin,
  • pozwala ograniczyć pozostałości środków chemicznych w plonie.

 

×

BIO-GEN Łódź

ul. Pojezierska 97K
91-341 Łódź

tel. kom.: +48 774 100 420

biogen@bio-gen.pl

×

BIO-GEN Namysłów

ul. 1 Maja 26
46-100 Namysłów

tel. kom.: +48 774 455 903

biogen@bio-gen.pl