Group 2828
Group 2829

Dostępne rozmiary:

Group 2828

100 g

Group 2829

1 kg

SuperPower

Mikrobiologiczny preparat do zaprawiania nasion

 

Zaprawa SuperPower korzystnie wpływa na rośliny w początkowych fazach rozwojowych poprzez stymulowanie ich wzrostu w sposób bezpośredni i pośredni. Bezpośrednie wspomaganie wzrostu roślin przez mikroorganizmy zawarte w preparacie polega m.in. na poprawie  efektywności pobierania składników pokarmowych (azot, fosfor, żelazo), syntezie fitohormonów stymulujących rozwój systemu korzeniowego i części nadziemnych roślin (auksyny, cytokiny, gibereliny), a także redukcji poziomu etylenu, który w wysokim stężeniu niekorzystnie wpływa na ukorzenianie się roślin. Pośrednie wspomaganie wzrostu roślin przez mikroorganizmy obecne w preparacie SuperPower polega na higienizacji środowiska wzrostu i rozwoju roślin oraz na produkcji metabolitów wspomagających kondycję i prawidłowy rozwój systemu korzeniowego.

 

Skład: Preparat zawiera starannie wyselekcjonowane szczepy bakterii PGPR o wysokiej
koncentracji nie mniejszej niż 1 x 109 jtk/g


Dawka:
Zboża, kukurydza: 1 kg/1 t nasion
Rzepak: 0,5 kg/1 t nasion
Warzywa: 0,1 kg/3-4 kg nasion

Dopuszczony do stosowania w rolnictwie ekologicznym

Stosowanie:

  • Przed siewem rozpuścić potrzebną do zabiegu ilość preparatu (5-7,5 l wody na 1 kg preparatu SuperPower) poprzez stopniowe dodawanie preparatu do wody jednocześnie energicznie mieszając. Otrzymany roztwór dodać do zaprawy, wymieszać i zaprawić jak zwykle.
  • Dla uzyskania najlepszych efektów, preparat należy stosować w późnych godzinach popołudniowych i wieczornych podczas wyższej wilgotności powietrza.

Efekty stosowania:

  • lepsze i równomierne wschody
  • zwiększenie wigoru siewek
  • poprawa efektywności odżywiania roślin
  • pobudzenie wzrostu roślin

Wpływ zaprawy SuperPower na rozwój roślin kukurydzy (BBCH 14). Stacja Doświadczalna IOR Rzeszów 2021.

Group 2884 1

Plon ziarna kukurydzy [t/ha].
Stacja Doświadczalna IOR Rzeszów 2021.

Frame 3387 1

Opinie o naszych produktach

SuperPower to doskonały produkt biologiczny przeznaczony do zaprawiania nasion. Bakterie zawarte w tym preparacie stymulują system korzeniowy rośliny dzięki czemu jest on lepiej rozwinięty. Lepsza kondycja i ukorzenienie zwiększają odporność rośliny na niekorzystne warunki. Efekt ten potwierdzają obserwacje klientów jak i szereg różnych doświadczeń w naszej firmie. Cieszymy się, że nasz materiał kwalifikowany jest oferowany wraz z tym produktem, a ze względu na prostotę aplikacji zachęcamy do stosowania go także indywidualnie w Państwa gospodarstwach rolnych.

186_210_milosz_labusinski

Miłosz Łabusiński

Specjalista ds. zbóż w PROCAM Polska

Po zastosowaniu zaprawy bakteryjnej SuperPower już jesienią było widać wizualną różnicę w porównaniu z kontrolą. W trakcie żniw odnotowany przyrost plonu to aż 662 kg ziarna pszenicy z hektara więcej na korzyść poletek, gdzie tę zaprawę zastosowano.

186_210_jaroslaw_kot

Jarosław Kot

Rolnik z Rębielcza w województwie pomorskim