Group 2729
Group 2728

Dostępne rozmiary:

Group 2729

100 g

Group 2728

1 kg

AzotoPower

Udostępnia azot atmosferyczny roślinom

 

Preparat AzotoPower zawiera bakterie z rodzajów Azotobacter i Arthrobacter. Są to wolnożyjące, niesymbiotyczne mikroorganizmy biorące udział w wiązaniu azotu atmosferycznego (N2). Zawarte w produkcie bakterie redukują azot atmosferyczny do form dostępnych dla roślin (do 50 kg N/ha rocznie), zaopatrując je w azot — najważniejszy plonotwórczy składnik pokarmowy. Bakterie zawarte w AzotoPower należą do grupy bakterii promujących wzrost roślin (PGPR — plant growth promoting bacteria). Stymulują syntezę fitohormonów (m. in. cytokinin, giberelin), poprawiają rozwój systemu korzeniowego oraz efektywność odżywiania roślin, a także wspomagają odporność na stres.

 

Skład: Preparat zawiera wyselekcjonowane szczepy bakterii z rodzajów Azotobacter i Arthrobacter o wysokiej koncentracji nie mniejszej niż 1 x 10⁹ jtk/g


Dawka: 100 g/ha

Dopuszczony do stosowania w rolnictwie ekologicznym

Stosowanie:

  • Uprawy polowe: przedsiewne w formie oprysku doglebowego; w czasie wegetacji: po siewie, po wschodach, w fazie krzewienia, wiosną po ruszeniu wegetacji w formie oprysku nalistnego.
  • Sady i jagodniki: wraz z początkiem wiosennej wegetacji w formie oprysku, w pasie herbicydowym.
  • Warzywa: przedsiewnie lub przed wysadzeniem w formie oprysku doglebowego; w dowolnej fazie aktywnego wzrostu w formie oprysku nalistnego.
  • Rośliny ozdobne, użytki zielone: w dowolnej fazie aktywnego wzrostu w formie oprysku nalistnego

Efekty stosowania:

  • wiązanie azotu atmosferycznego i udostępnianie go roślinom
  • ograniczenie ilości stosowanych nawozów azotowych
  • poprawa plonowania roślin oraz upraw następczych
  • stymulacja wzrostu i rozwoju roślin

AzotoPower w uprawie buraka cukrowego. Zawartość cukru [%]

Frame 3380

Wpływ AzotoPower na plonowanie pszenicy ozimej [t/ha] IUNG Puławy, ZD Grabów, Polska (2022)

Frame 3383

Opinie o naszych produktach

AzotoPower bardzo pozytywnie zaskoczył mnie swoim działaniem – nie tylko wiąże azot atmosferyczny, ale z tego, co zauważyłem, wpływa również na lepszy wigor i zdrowotność roślin. Rzepak kwitł bardziej intensywnie, niż u sąsiadów, a kukurydza potraktowana AzotoPowerem o wiele lepiej zniosła sierpniową suszę niż ta, która go nie dostała. Widzę same dobre efekty wynikające ze stosowania tego preparatu.

186_210_miroslaw_wyszynski

Mirosław Wyszyński

Rolnik z Podlasia

Bardzo dobrze oceniam skuteczność produktu AzotoPower. Rośliny, w porównaniu z kontrolą, nie dość, że wyglądały lepiej, to jeszcze wyżej plonowały, co pokazał pobity rekord Polski.

186_210_piotr_lipowski

Piotr Lipowski

Rolnik, rekordzista plonowania w ramach ,,Ligi Mistrzów Plonowania 2022”

Z racji wysokich cen nawozów musiałem zmniejszyć dawkę azotu i zastąpić ją AzotoPowerem. Mimo to plantacja pszenicy prezentowała się okazale. Jestem zadowolony z tego produktu. Śmiało mogę powiedzieć, że AzotoPower zastępuje nawożenie mineralne w wysokości 40 kg N/ha.

186_210_jakub_ambroziak

Jakub Ambroziak

Rolnik

AzotoPower na początku stosowaliśmy tylko na poletkach, jednak w tym roku postanowiliśmy zastosować go na całej powierzchni. Dzięki temu preparatowi nasze pszenice, pomimo bardzo suchego maja, prezentowały się znakomicie.

186_210_adam_jurczyk

Adam Jurczyk

Rolnik, gospodarstwo rolne o pow. 1300 ha

Zastosowałem AzotoPower na plantacji pszenicy ozimej w bardzo niesprzyjających warunkach atmosferycznych, a mimo to – działał. Będę go stosował także w innych roślinach uprawnych, np. burakach cukrowych.

186_210_wojciech_stepniewski

Wojciech Stępniewski

Rolnik z Mazowsza