17.10.2021

Wydarzenia

Targi AgroFood w Sudanie

Od 13-16 października 2021 roku w Chartumie odbywały się Targi „Sudan + AgroFood + Packaging Water Systems”, na których prezentowaliśmy rozwiązania technologiczne produktów BIO-GEN.

1100_800_sudan

Od 13-16 października 2021 roku w Chartumie odbywały się Targi „Sudan + AgroFood + Packaging Water Systems”, na których prezentowaliśmy rozwiązania technologiczne produktów BIO-GEN.

 

SUDAN AgroFood + Packaging + Water Systems to międzynarodowe targi branży rolno-spożywczej wspierane przez sudańskie ministerstwo rolnictwa oraz inne lokalne instytucje. Sudan, z 40 milionami mieszkańców, jest czwartą co do wielkości gospodarką w Afryce Subsaharyjskiej. Od czasu zniesienia embarga gospodarczego istotnie zwiększono inwestycje zwłaszcza w sektorze rolno-spożywczym, który stanowi drugi co do wielkości sektor biznesowy w kraju. Rolnictwo w Sudanie stanowi około 40% PKB. Sudan zajmuje drugie miejsce po Egipcie pod względem wielkości obszar nawadniany w Afryce. Sudan jest trzecim co do wielkości eksporterem cukru i dużym producentem bawełny. Inne główne uprawy to sezam, orzeszki ziemne, trzcina cukrowa, daktyle, owoce cytrusowe, mango, kawa, tytoń i mięso. ​

 

Nasze targowe stoisko gościło Ambasador RP w Sudanie – pana Michał Murkocińskiego oraz Tomasza Andruchów z Ambasady RP w Kairze, Konsul RP w Sudanie Dr. Kamal Aldin Abdalmanem wraz z Dr. Mohamedem Sulimanem – pracownikiem konsulatu. Ze strony BIO-GEN w rozmowach brał udział takaze nasz dystrybutor – Abdelrahman Haboub. Szczególnym zainteresowaniem odwiedzających cieszyły się produkty do upraw roślin takiej jak Superplon K, Rewital, Rhizobium oraz nasza tegoroczna nowość – AzotoPower. Sporo rozmów dotyczyło probiotyków BIOGEN, głownie dla bydła i dla młodych zwierząt. Targi zakończyły się nawiązaniem wielu ciekawych kontaktów.

Zobacz też