O firmie

1990

Początki Bio-Gen

Wszystko zaczyna się w 1990 roku w Opolu. W proces tworzenia logo firmy angażuje się obecny Burmistrz miasta Namysłów. Jego szkic obrazuje podwójną helisę DNA, do dzisiaj opisaną w logo Bio-Gen.


1992

Na początek probiotyki

Probiotyki dla zwierząt hodowlanych to pierwsze produkty w ofercie Bio-Gen. Probiotyki uzyskują rejestrację Ministerstwa Rolnictwa i zgodę na dopuszczenie do obrotu. Produkty probiotyczne o udoskonalonym składzie znajdują się w ofercie do dziś i są oferowane w Polsce, jak również za granicą, m.in. w krajach UE oraz Bliskiego Wschodu oraz Afryki Północnej.


2001

Sposób na przymrozki

Kilkuletnie badania skutkują opracowaniem przez Bio-Gen innowacyjnego preparatu Krio-Flor, zwiększającego okresową odporność roślin na wiosenne przymrozki.


2003

Ekologia w oczyszczaniu

Bio-Gen opracowuje technologię produkcji preparatów serii BIOSAN, ekologicznych preparatów do poprawy warunków środowiskowych w obiektach inwentarskich i ich otoczeniu. Na realizację projektu otrzymuje dotację z Komitetu Badań Naukowych. Obecnie w ofercie znajdują się trzy warianty utylizatorów BIOSAN: KZ 200, P oraz GS.


2003-2005

Biofarma i kursy hirudoterapii

Intensywne prace badawcze w Bio-Gen skutkują opracowaniem technologii i uruchomieniem w roku 2003 pierwszej w Polsce kontrolowanej hodowli pijawek lekarskich - Biofarma. Dwa lata później Bio-Gen organizuje pierwsze kursy hirudoterapii. W latach 2005-2019 wykształciliśmy tysiące hirudoterapetów, którzy leczą pijawkami pacjentów w kraju i za granicą.


2005-2007

Nowe preparaty w ofercie Bio-Gen

Bio-Gen wprowadza nowe technologie i rozszerza działalność produkcyjną. Oferta Bio-Gen od tego momentu zostaje poszerzona o preparat Remediant do rekultyzacji zbiorników wodnych i rewitalizator gleby - Rewital.


2010

Bio-Gen i PROCAM partnerami

W 2010 r. Bio-Gen rozpoczyna współpracę z firmą PROCAM Polska – jednym z największych doradców agronomicznych na terenie kraju, któremu powierza dystrybucję swoich produktów. Współpraca trwa do dzisiaj, a PROCAM Polska pozostaje jednym z kluczowych partnerów handlowych.


2011

Wyróżnienia

Bio-Gen jest wyróżniony Certyfikatem Solidna Firma, Jakość Roku i Eco Jakość Roku. Przez wszystkie lata działalności Bio-Gen udało nam się zebrać pokaźną ilość nagród, których nie jesteśmy w stanie zliczyć.


2015

Łazienki Królewskie

Dyrekcja Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie powierza firmie Bio-Gen opiekę nad kompleksem stawów. Od tego czasu Bio-Gen przeprowadza cykliczne zabiegi rekultywacyjne zbiorników wodnych wykorzystując w tym celu opracowaną przez siebie technologię. Czteroletni program współpracy zaoowocował znaczną poprawą jakości wody w zbiornikach wodnych.


2016

Nowe preparaty w ofercie Bio-Gen

Firma Bio-Gen opracowuje formulację nowych preparatów, dla których uruchamia nowe linie produkcyjne. W ofercie Bio-Gen pojawia się preparat Nematado Biocontrol wspomagający walkę z nicienami glebowymi i seria RHIZOBIUM obejmująca 9 mikrobiologicznych szczepionek dla roślin bobowatych.


2017

Warszawskie ZOO

Do Ogrodu Zoologicznego w Warszawie trafia zespól najmniejszych ekspertów Świata. Mowa o pożytecznych mikroorganizmach z Bio-Genu, które rozpoczynają intensywną pracę w zbiornikach wodnych przy wybiegu dla goryli, szympansów i lemurów katta. Zajmują się tam oczyszczaniem wody i biodegradacją zanieczyszczeń.


2017

Pijawki z Namysłowa na Marsie

Bio-Gen jest partnerem analogowej misji marsjańskiej ICAres-1. W badaniach z zakresu biologii wykorzystane są pijawki lekarskie (Hirudo medicinalis), których na potrzeby eksperymentu dostarcza firma Bio-Gen.


2017

Podbój Półwyspu Arabskiego

Bio-Gen powołuje spółkę Q&P International Sp. z o.o., która odpowiedzialna jest za organizację sprzedaży na rynku katarskim oraz wymianę wiedzy i technologii pomiędzy oboma krajami parteskimi. Przez następne lata współpraca mocno się rozwija, a Katar i Arabia Saudyjska stają się ważnymi rynkami zbytu dla Bio-Gen.


2018

Giba i rynek brazylijski

Bio-Gen nawiązuje współpracę ze światowej sławy gwiazdą siatkówki, Gilberto Amauri de Godoy Filho, znanego jako GIBA, który zostaje ambasadorem marki Bio-Gen w Brazylii oraz promuje firmę w kraju podczas spotkań z rolnikami i nie tylko.


2018

WOŚP

Do kolekcji Bio-Gen trafia 5. z kolei Złote Serduszko WOŚP. Tym razem serduszko #2. Historyczna, zacięta licytacja 3 pierwszych serduszek zasila fundację WOŚP na kwotę 1 183 331 zł. W 2019 roku Bio-Gen odbiera z rąk Jurka Owsiaka serduszko z numerem 1, tym samym wspomagając konto fundacji kwotą ponad 2.500.000 zł w latach 2010-2019.


2019

Bio-Gen obecnie

Produkty firmy Bio-Gen sprzedawane są w ponad 30 krajach położonych na czterech kontynentach. W ofercie firmy znajdują się 43 produkty przeznaczone dla rolnictwa, sadownictwa, hodowli zwierząt oraz rekultywacji zbiorników wodnych. Głowna siedziba znajduje się w Łodzi, przy ul. Pojezierskiej 97K.

×

BIO-GEN Łódź

ul. Pojezierska 97K
91-341 Łódź

tel. kom.: +48 774 100 420

biogen@bio-gen.pl

×

BIO-GEN Namysłów

ul. 1 Maja 26
46-100 Namysłów

tel. kom.: +48 774 455 903

biogen@bio-gen.pl