Oferta dla działkowców Oczyszczanie środowiska wodnego

REMEDIANT

Biopreparat do rekultywacji środowiska wodnego, bezpieczny dla fauny i flory wodnej.

Dostępny w opakowaniach

500 g1 kg5 kg25 kg

Opis preparatu

REMEDIANT to naturalny biopreparat, który przywraca równowagę biologiczną zbiornika wodnego poprzez ograniczenie zawartości związków biogennych w toni wodnej, a także redukuje resztki organiczne zalegające na dnie. REMEDIANT ogranicza zakwity glonów nitkowatych, sinic, zmniejsza ilość osadów dennych, co przyczyna się do zwiększenia przejrzystości i natlenienia wody, polepszenia warunków życia ryb i innych organizmów żywych korzystających ze zbiornika. REMEDIANT ponadto likwiduje przykre zapachy wynikające z procesów gnilnych na dnie zbiornika, a także dzięki zawartości bakterii probiotycznych posiada prozdrowotne działanie na organizmy wodne.

Skład i działanie

Kompozyt bakteryjny o wysokiej koncentracji – złożony z całkowicie bezpiecznych dla ludzi i zwierząt szczepów bakterii, biologicznie aktywny wypełniacz. Preparat jest całkowicie WOLNY OD GMO, nie zawiera bakterii i składników będących produktami technologii manipulacji genetycznej.

Stosowanie

10 g/m2 powierzchni zbiornika (1kg/100m2). W przypadku działania interwencyjnego (silny zakwit wody), dawkę można zwiększyć do 15-20 g/m2.

Odmierzoną ilość preparatu w miarę równomiernie rozsypać po powierzchni zbiornika. Aplikację można powtórzyć kilka razy w sezonie zachowując 14-21 dniowe odstępy czasu.

Przechowywać w suchym i osłoniętym miejscu. Po otwarciu opakowania nie przechowywać dłużej, niż 3 miesiące. Chronić przed wilgocią.

Dodatkowe informacje

Okres trwałości preparatu 2 lata od daty produkcji.

 

×

BIO-GEN Łódź

ul. Pojezierska 97K
91-341 Łódź

tel. kom.: +48 774 100 420

biogen@bio-gen.pl

×

BIO-GEN Namysłów

ul. 1 Maja 26
46-100 Namysłów

tel. kom.: +48 774 455 903

biogen@bio-gen.pl