Aktualności i wydarzenia

Wiosenne oczyszczanie zbiorników wodnych w ZOO Warszawa

BIO-GEN od dwóch lat dba o czystość zbiorników wodnych na terenie ZOO Warszawa. W tym roku zaplanowaliśmy aplikację preparatu REMEDIANT w połowie czerwca. Dzięki naszym staraniom woda przy wybiegach dla zwierząt jest lepszej jakości – bezpieczna dla zwierząt oraz gości Ogrodu Zoologicznego.

Zbiorniki w ZOO Warszawa są szczególnie trudne w utrzymaniu. Płytkie, wybetonowane akweny szybko się nagrzewają. Dodatkowo rosnące wokół drzewa zrzucając jesienią liście przyczyniają się do powstawania znacznych ilości osadu dennego. Dlatego szczególnie ważne jest wykonywanie cyklicznych zabiegów rekultywacyjnych opartych o naturalne technologie ze względu na dobro zwierząt i ludzi.

Przy okazji tegorocznej aplikacji pracownicy BIO-GEN oraz ZOO Warszawa opowiadali dzieciakom oraz rodzicom jak należy dbać o wodę, skąd biorą się zanieczyszczenia oraz co może zrobić każdy z nas, żeby utrzymywać zbiorniki wodne w jak najlepszej kondycji. Były również konkursy z nagrodami oraz wyklejanki ze zwierzętami, które cieszyły się dużą popularnością.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu z tegorocznych działań BIO-GEN w ZOO Warszawa:

×

BIO-GEN Łódź

ul. Pojezierska 97K
91-341 Łódź

tel. kom.: +48 774 100 420

biogen@bio-gen.pl

×

BIO-GEN Namysłów

ul. 1 Maja 26
46-100 Namysłów

tel. kom.: +48 774 455 903

biogen@bio-gen.pl