Rzepak po zimie, czyli DeliaSTOP w praktyce
Na początku kwietnia, korzystając z pierwszych ciepłych dni 2018 roku, odwiedziliśmy plantacje rzepaku, na których jesienią była stosowana DeliaSTOP. Byliśmy ciekawi, jak rośliny przetrwały zimę oraz zapytaliśmy o opinię naszych Klientów, którzy wybrali nasz preparat do walki ze śmietką.
Przypomnijmy, że DeliaSTOP jest preparatem mikrobiologicznym, który pomaga uporać się z presją śmietki kapuścianej poprzez wytworzenie niekorzystnego środowiska żerowania dla owada. Jest to preparat naturalny, wykazujący się bardzo dużą skutecznością, co znajduje potwierdzenie w opiniach naszych Klientów.
W zeszłym roku o opinię poprosiliśmy m.in. Pana Mariusza Żygadło z miejscowości Piława Dolna w pobliżu Dzierżoniowa (woj. dolnośląskie). Link do obszernej fotorelacji z wizyty oraz wywiad z Panem Mariuszem znajdą Państwo poniżej:
bio-gen.pl/aktualnosci-i-wydarzenia/zastosowanie-deliastop-w-uprawie-rzepaku/
Pojawiliśmy się na plantacji ponownie na początku kwietnia. Jak widać na zdjęciach poniżej – plantacja ma się bardzo dobrze. System korzeniowy roślin nie nosi śladów działalności śmietki, przez co jest lepiej rozwinięty. A to powoduje lepszy wiosenny start poprzez lepsze wchłanianie składników pokarmowych z gleby.
Warto dodać, że jesienią Pan Mariusz zastosował inny preparat firmy BIO-GEN – stymulator wzrostu ImPROver+. Kolejna dawka ImPROver’a została zaaplikowana na plantacji również w kwietniu tego roku.
Poniżej jeszcze kilka zdjęć z innych plantacji, na których została zastosowana DeliaSTOP:
plantacja rzepaku, miejscowość Pastuchów
plantacja rzepaku, Pastuchów
plantacja rzepaku, Wieśnica
plantacja rzepaku, Wieśnica