Aktualności i wydarzenia

Rewelacyjne efekty działania REMEDIANT – po raz kolejny

Pod koniec lipca dokonaliśmy aplikacji preparatu REMEDIANT w zbiorniku wodnym o powierzchni ok. 0,7 ha, który należy do naszego Klienta. Powodem aplikacji była postępująca eutrofizacja zbiornika. Co prawda nie zaobserwowaliśmy letnich zakwitów glonów i sinic, ale przejrzystość wody pozostawiała dużo do życzenia, podobnie niepokojącym objawem okazał się zbyt wysoka ilość organicznych osadów dennych.

Zastosowaliśmy dawkę standardową, czyli rozsypaliśmy po powierzchni lustra wody 70 kg REMEDIANT-u. Aplikacja miała miejsce z pontonu. Preparat został dzięki temu rozprowadzony równomiernie po powierzchni lustra wody.

Po miesiącu od aplikacji zadzwonił do nas Inwestor w celu pochwalenia się rezultatami działania REMEDIANT-u. Odwiedziliśmy staw jeszcze raz z kamerą i aparatem fotograficznym. Po ok. 30 dniach od wykonania zabiegu przejrzystość wody uległa znaczącej poprawie, a ilość osadów znacznie się zmniejszyła. Tym samym staw prezentuje się znacznie korzystniej. Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego:


×

BIO-GEN Łódź

ul. Pojezierska 97K
91-341 Łódź

tel. kom.: +48 774 100 420

biogen@bio-gen.pl

×

BIO-GEN Namysłów

ul. 1 Maja 26
46-100 Namysłów

tel. kom.: +48 774 455 903

biogen@bio-gen.pl