Aktualności i wydarzenia

Początek projektu Bio-Gen i All Star Volley „Graj o zdrowie. Wygraj przyszłość”

W czwartek 22 lutego odbyła się konferencja prasowa, będąca oficjalną inauguracją programu realizowanego przez All Star Volley oraz Bio-Gen: „Graj o zdrowie. Wygraj przyszłość”. Na konferencji pojawił się Vladimir Grbić – jeden z legendarnych zawodników, wielokrotny triumfator mistrzostw świata, olimpiad oraz rozgrywek klubowych.

Po konferencji i zapewnieniach o zwiększeniu aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży przyszedł czas na zajęcia praktyczne. Zaraz po konferencji miało miejsce pierwsze spotkanie w Szkole Podstawowej  Towarzystwa Oświatowego Edukacja przy ul. Inżynierskiej w Łodzi. Dzieci i nauczyciele z zaciekawieniem wysłuchali słów Vladimira Grbić’a. Później przyszedł czas na autografy i trening. Na początek – ćwiczenia z balonami, które miały na celu wyrobić odpowiednie odruchy, wyćwiczyć pracę nóg. Po kilkugodzinnym treningu na sali gimnastycznej widać było wyraźny postęp w umiejętnościach dzieci.

Kolejne dni to spotkania w 13. Gimnazjum im. Unii Europejskiej we Wrocławiu oraz na hali OSiR w Kluczborku. W obydwu przypadkach frekwencja przerosła oczekiwania organizatorów. Formuła spotkań była taka sama – najpierw wywiad z mistrzem siatkówki, pytania z sali, później autografy i zdjęcia pamiątkowe, a na końcu trening. Proste na pierwszy rzut oka ćwiczenia były podstawą do wyrobienia siatkarskich zachowań i nie chodzi tu tylko o sposób pracy nóg czy rąk, ale również komunikację w zespole. Jak podkreśla Vladimir Grbić – w siatkówce kluczowa jest doskonała komunikacja między zawodnikami.

Jedno ze spotkań z Siatkarzem odbyło się nie na hali sportowej, ale w szpitalu, na oddziale onkologii dziecięcej. Odwiedziny znanego gościa dały dzieciom chociaż chwilę uśmiechu podczas wyczerpującej terapii. Spotkanie odbyło się dzięki naszemu partnerowi w projekcie – Fundacji Herosi, która na co dzień walczy o lepsze jutro dla chorych dzieci.

Kontynuacja projektu już wkrótce. Będziemy działali na większą skalę, odwiedzimy więcej miejsc, postaramy się jak najlepiej wykorzystać wolny czas dzieci i gwiazd siatkówki, które przyjadą wkrótce do Polski.

×

BIO-GEN Łódź

ul. Pojezierska 97K
91-341 Łódź

tel. kom.: +48 774 100 420

biogen@bio-gen.pl

×

BIO-GEN Namysłów

ul. 1 Maja 26
46-100 Namysłów

tel. kom.: +48 774 455 903

biogen@bio-gen.pl