Aktualności i wydarzenia

Najlepszy sposób na przymrozki – KRIO-FLOR

Po wyjątkowo suchej zimie wiosna „przywitała” rolników i sadowników wyjątkowo niskimi temperaturami. Przymrozki, miejscami osiągające temperatury typowe dla zimowych mrozów, pojawiały się od marca do połowy maja i stanowiły realne zagrożenie dla ilości i jakości plonów.

Jak zabezpieczyć plantację przed przymrozkami?

Firma BIO-GEN posiada w swojej ofercie preparat KRIO-FLOR, który należy zastosować przed prognozowanymi przymrozkami. W skład produktu wchodzą krioprotektory, które działają dwuetapowo. Krioporotektanty I-go typu wywołują kontrolowaną dehydatyzację, czyli wyprowadzenie wody z komórek roślin. Mniejsza ilość wody w komórkach przekłada się na niższą temperaturę zamarzania. Woda wydostająca się na zewnątrz roślin wchodzi w kontakt z krioprotektantami II-go typu co powoduje stopniowe wydzielanie ciepła, co powoduje bardziej skuteczną ochronę.

Preparat KRIO-FLOR należy zastosować na 24 do 10 godzin przed spodziewanym przymrozkiem odpowiednio dobierając dawkę preparatu. Przy niewielkich prognozowanych przymrozkach należy zastosować 0.9-1 L KRIO-FLOR na hektar plantacji. Jeżeli spodziewamy się większych mrozów, do -6oC należy dawkę zwiększyć do 1.7 L/ha.

Preparat zachowuje swoją skuteczność przez kolejne 2-3 noce. Po tym okresie, jeżeli nadal spodziewane są przymrozki zabieg należy powtórzyć.

Należy również pamiętać o dobraniu odpowiedniej ilości cieczy roboczej. W przypadku upraw sadowniczych jest to 450-500 L, natomiast dla upraw polowych – 250-300 L wody.

Po więcej informacji na temat preparatu KRIO-FLOR zapraszamy na nasz kanał na YouTube:

×

BIO-GEN Łódź

ul. Pojezierska 97K
91-341 Łódź

tel. kom.: +48 774 100 420

biogen@bio-gen.pl

×

BIO-GEN Namysłów

ul. 1 Maja 26
46-100 Namysłów

tel. kom.: +48 774 455 903

biogen@bio-gen.pl