Aktualności i wydarzenia

Międzynarodowe Targi Rolnicze Agriteq Katar 2018 – relacja

Targi Agriteq są jednymi z największych targów rolniczych i stanowią istotne wydarzenie w całej branży. W tym roku w Targach wzięło udział ponad 400 firm z całego świata.

Głównym celem delegacji Bio-Gen była promocja nowych produktów od niedawna znajdujących się w ofercie firmy, jak i wizytacja gospodarstw, w których w listopadzie 2017 przeprowadzane były doświadczenia polowe. Doświadczenia te przebiegły bardzo pomyślnie, ponieważ w każdym z gospodarstw stosujących preparaty z serii Rewital, Guard oraz Superplon K zaobserwowano zwiększone plonowanie lucerny, bakłażanów oraz pomidorów, zarówno pod względem jakościowym, jak i ilościowym.

Co więcej, przedstawiciele firmy porozumieli się z katarskim Ministerstwem Rolnictwa, której celem jest stworzenie preparatu do zakiszania liści palmowych. Koncepcja jest bardzo innowacyjna, ponieważ liście palmowe nigdy dotąd nie służyły do produkcji paszy objętościowej. W tym projekcie rolą Bio-Gen będzie dostarczenie bakterii, które w znacznym stopniu przyspieszą cały proces oraz zwiększa efektywność kiszenia. W następnej kolejności powstała pasza zostanie przeanalizowana metodą In-vitro przez Uniwersytet w Tunezji, po to, aby ocenić jej jakość i właściwości trawienne. Ostatnim etapem będzie opinia specjalnie do tego celu utworzonego organu w katarskim Ministerstwie Rolnictwa, który oceni efektywność wytworzonej paszy.

Jednocześnie podczas marcowego pobytu, Bio-Gen zaproponował Ministerstwu Rolnictwa udział w projektach mających na celu poprawienie jakości gleby oraz zwiększenie produktywności roślin przy pomocy biologicznych preparatów.

Podsumowując, tegoroczna edycja Targów Agriteq dała podstawy aby stwierdzić, iż Katar stanowi idealny rynek zbytu dla preparatów opartych o pożyteczne mikroorganizmy. Powodem jest przede wszystkim wysoka świadomość konieczności stosowania w rolnictwie rozwiązań bezpiecznych dla środowiska. Nie bez znaczenia jest również wysoka skuteczność preparatów Bio-Gen, których efekty stosowania widać gołym okiem. Nasi katarscy Partnerzy w ostatnim czasie mieli idealną okazje, aby się o tym przekonać.

 

×

BIO-GEN Łódź

ul. Pojezierska 97K
91-341 Łódź

tel. kom.: +48 774 100 420

biogen@bio-gen.pl

×

BIO-GEN Namysłów

ul. 1 Maja 26
46-100 Namysłów

tel. kom.: +48 774 455 903

biogen@bio-gen.pl