Aktualności i wydarzenia

Konferencja prasowa w Urzędzie Miasta Łodzi – zapowiedź zmiany siedziby firmy

20 lutego o godzinie 10.00 w Urzędzie Miasta Łodzi odbyła się konferencja prasowa z udziałem Prezydent Miasta – Hanny Zdanowskiej.

Celem konferencji było oficjalne ogłoszenie przenosin siedziby Bio-Gen z Namysłowa do Łodzi.

Osiągnęliśmy już taki poziom produkcji i technologii, że nadszedł czas na poszukiwanie kolejnych rynków zbytu dla naszych produktów. Między innymi ten fakt był powodem decyzji o przeniesieniu spółki z opolskiego do Łodzi” – uważa Artur Kleina prezes firmy.

Do zalet Łodzi zalicza m.in. jej lokalizację. Położone w centrum Polski miasto jest doskonale skomunikowane z potencjalnymi odbiorcami leżącymi na trasie „Nowego Jedwabnego Szlaku” z Chin do Europy, co nie jest bez znaczenia dla Bio-Genu, który od pewnego czasu jest obecny na rynkach zarówno Unii Europejskiej, jak i Dalekiego Wschodu. Łódź ma także dobre połączenia komunikacyjne z portami lotniczymi, dzięki którym produkty Bio-Genu są transportowane do odbiorców w Ameryce Południowej i na Półwyspie Arabskim. Kolejnym atutem Łodzi jest obecność uczelni, których potencjał może być wykorzystany do rozwoju kolejnych produktów firmy Bio-Gen. Z drugiej strony firma może być źródłem informacji i rozwiązań przydatnych w rozwoju badań nad praktycznym wykorzystaniem biotechnologii, zdobywających coraz szersze zastosowanie w różnych dziedzinach naszego życia – zwłaszcza tam, gdzie korzystanie ze środków chemicznych nie jest wskazane a nawet niemożliwe.

Wydarzenie zostało odnotowane w mediach lokalnych i ogólnopolskich:

Firma Bio-Gen, lider biotechnologii w Polsce, przenosi swoją siedzibę do Łodzi. Pojawią się nowe miejsca pracy” – pisze w nagłówku artykułu Gazeta Wyborcza

Prezydent Łodzi, Hanna Zdanowska mówi, że pojawienie się kolejnego inwestora z branży biotechnologii jest potwierdzeniem prowadzonej strategii rozwoju miasta. – Branża biotechnologiczna obecna jest w Łodzi od wielu lat, ale teraz zaczyna przynosić efekty. Przede wszystkim chodzi o jakość miejsc pracy. Branża rozwija się, a biotechnologia obecna jest w każdym elemencie naszego życia” – odnotowuje na swojej stronie www Radio Łódź

To w Łodzi, dzięki Bio-Genowi rozpocznie się ogólnopolski program „Graj o siebie” z udziałem światowych sław siatkówki wspieranych przez polskich artystów młodego pokolenia. Jego celem jest promocja zdrowego i zgodnego z naturą stylu życia w sposób dostępny tak w dużych miastach, jak i na małych wsiach. O szczegółach programu poinformujemy w trakcie odrębnej konferencji. Firma jest także posiadaczem 5 złotych serduszek Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.” – informuje na swojej stronie internetowej Urząd Miasta Łodzi.

 

×

BIO-GEN Łódź

ul. Pojezierska 97K
91-341 Łódź

tel. kom.: +48 774 100 420

biogen@bio-gen.pl

×

BIO-GEN Namysłów

ul. 1 Maja 26
46-100 Namysłów

tel. kom.: +48 774 455 903

biogen@bio-gen.pl