Aktualności i wydarzenia

Inauguracja programu „Graj o zdrowie. Wygraj przyszłość” w Atlas Arena Łódź

Od konferencji w łódzkiej  Atlas Arena rozpoczynamy ogólnopolski program walki z chorobami cywilizacyjnymi wśród dzieci i młodzieży „Graj o zdrowie – wygraj przyszłość”. Udział w projekcie wezmą światowej sławy zawodnicy siatkówki: Vladimir Grbić oraz Gilberto de Godoy Filho, czyli „Giba” oraz ich polscy koledzy z parkietu: Kuba Jarosz oraz Paweł Zagumny. Swój udział zapowiedziały także gwiazdy muzyki rozrywkowej. Organizatorami projektu jest Fundacja Aleja Gwiazd Siatkówki –  All Star Volley oraz Bio-Gen, firma od 30 lat zajmująca się m.in. wdrażaniem ekologicznych i prozdrowotnych technologii produkcji żywności.

Celem projektu jest „wyrwanie” młodzieży (oraz jej opiekunów) z wygodnych foteli przed komputerami i namówienie na zdecydowanie zdrowsze sposoby spędzania wolnego czasu. Zamierzamy to robić w wieloraki sposób. Oczywiście, interesuje nas siatkówka. Tę dyscyplinę można polecić jako sport nie wymagający dużych nakładów finansowych ( wystarczy piłka, piasek, dwa słupki i prowizoryczna „siatka”)  i specjalistycznych treningów. Jako sport bezkontaktowy nie grozi kontuzjami. Uczy koordynacji ruchu i współpracy w ramach drużyny.  To doskonała gra rodzinna i towarzyska mająca dobroczynny wpływ na ogólną kondycję jej uczestników.  Przybliżeniu tej wspaniałej dyscypliny służyć będą ambasadorzy siatkówki znani z polskich i światowych parkietów.

Siatkówka to wspaniały sport i doskonały sposób na rozruszanie organizmów zastałych przed monitorami komputerów, ale my nie zamierzamy ograniczać się do jednej dziedziny. Dlatego w naszym projekcie pojawiają się gwiazdy rozrywki, które podczas koncertów będą namawiać widzów do zdrowego stylu życia, bo każda forma ruchu, do jakiej uda się nam namówić naszych bliźnich, będzie sukcesem projektu.

Trzecim filarem jest promocja zdrowego żywienia. W połączeniu z ruchem i pozytywnym nastawieniem do świata odpowiednio przygotowany posiłek w skład którego wchodzą produkty powstałe przy wykorzystaniu ekologicznych technologii, pozwolą na osiągnięcie lepszego stanu własnego zdrowia, a to jest interes nie tylko każdego z nas, ale także instytucji społecznych i władz różnego szczebla. Dlatego naszymi partnerami są m.in. szkoły, samorządy, instytucje państwowe oraz biznes.  Przykładem firmy, która w praktyczny sposób angażuje się w poprawę środowiska naturalnego i jednocześnie wspiera nowoczesne, ekologiczne formy produkcji żywności jest firma Bio-Gen powstała w 1990 r. w Opolu. Specjalizuje się w opracowywaniu i wprowadzaniu na rynek nowoczesnych rozwiązań związanych z biotechnologią, czyli wykorzystaniem mechanizmów przyrody na potrzeby człowieka. Jest jednym z czołowych w kraju producentów m.in. preparatów dla roślin i gleby, probiotyków, bioutylizatorów stosowanych w rolnictwie, sadownictwie, hodowli zwierząt oraz preparatów do rekultywacji zbiorników wodnych. O jakości stosowanych przez Bio-Gen rozwiązań świadczy fakt wykorzystywania jej  produktów  m.in. w Królewskich  Łazienkach, warszawskim ogrodzie zoologicznym.

Dla wszystkich miłośników piłki siatkowej i zainteresowanych widowiskiem w mistrzowskim wykonaniu, przygotowaliśmy mecz, w którym udział wezmą legendy światowej siatkówki, który odbędzie się w Łodzi i będzie transmitowany przez jedną z ogólnopolskich stacji telewizyjnych.

Przewidujemy serię spotkań w wielu miejscach Polski. Nie ograniczymy się do wielkich aglomeracji. Zamierzamy dotrzeć do jak największej liczby osób, wspierając także bardzo lokalne inicjatywy wpisujące się w nasz projekt.

×

BIO-GEN Łódź

ul. Pojezierska 97K
91-341 Łódź

tel. kom.: +48 774 100 420

biogen@bio-gen.pl

×

BIO-GEN Namysłów

ul. 1 Maja 26
46-100 Namysłów

tel. kom.: +48 774 455 903

biogen@bio-gen.pl