Aktualności i wydarzenia

Dlaczego gleba jest najważniejsza? Czyli omówienie profilu glebowego.

Mamy przyjemność zaprezentować Państwu relację z Kwidzyna, gdzie specjalnie dla BIO-GEN został przygotowany profil glebowy.

Jest wiele czynników, które oddziaływują niekorzystnie na strukturę gleby, a w rezultacie na jej żyzność. Głównym problemem jest brak wody, ale również zaburzone stosunki powietrzno-wodne, używanie ciężkiego sprzętu, czy nadużywanie środków chemicznych. Rezultatem jest zubożona mikroflora bakteryjna, której co prawda nie widać, a której waga wynosi nawet 15 ton na każdym hektarze upraw. Należy przy tym pamiętać, że Ilość bakterii w glebie powinna przewyższać ilość grzybów.

Jak dbać o prawidłową mikroflorę w glebie? Stosując odpowiednie preparaty, jak np. Biogen REWITAL PRO+. Jest to preparat o wysokiej koncentracji bakterii niepatogennych, wspomagający pozytywne procesy zachodzące w glebie, co przekłada się na większy plon o wyższej jakości.

Na prezentowanym polu, przez ostatnie 8 lat był stosowany Biogen REWITAL PRO+ w dawce 1 L/ha . Po wykonaniu oprysku, gleba każdorazowo była przemieszana, żeby dać bakteriom optymalne warunki rozwoju.

Efekty działania REWITAL-a widać od razu. Bakterie zawarte w preparacie rozkładają resztki pożniwne, a także wspomagają procesy humifikacyjne, próchnicotwórcze. Większa zawartość próchnicy to większa sorpcja wodna, co jest szczególnie ważne biorąc pod uwagę okresy suszy. REWITAL pomaga odbudować odpowiednią strukturę gleby. Po zastosowaniu preparaty korzenie roślin sięgają głębiej, w omawianym przypadku do 80 cm.

Efektem działania pożytecznych bakterii jest również udostępnianie roślin wcześniej niedostępnych składników pokarmowych. Tam, gdzie został zastosowany REWITAL można również zauważyć większą ilość pożytecznych owadów na glebie oraz bujne życie biologiczne w glebie (znaczne namnożenie się dżdżownic).

Zapraszamy do obejrzenia filmu:

×

BIO-GEN Łódź

ul. Pojezierska 97K
91-341 Łódź

tel. kom.: +48 774 100 420

biogen@bio-gen.pl

×

BIO-GEN Namysłów

ul. 1 Maja 26
46-100 Namysłów

tel. kom.: +48 774 455 903

biogen@bio-gen.pl