Aktualności i wydarzenia

DeliaSTOP na plantacji rzepaku w miejscowości Bukowie

24 listopada udaliśmy się wraz z przedstawicielem firmy PROCAM – Aleksandrem Kasiniakiem z wizytą do miejscowości Bukowie, gdzie swoje gospodarstwo rolne prowadzi Pan Stanisław Markowski. Pana Stanisława reprezentował syn – Patryk, który opowiedział o swoich doświadczeniach w stosowaniu preparatu DeliaSTOP ograniczającego presję śmietki ziemniaczanej.

 

 

Gospodarstwo składa się z ok. 110 ha upraw, w tym ok. 40 ha zajmuje pszenica, 35 ha kukurydza, 10 ha burak, a pozostałą część, ok. 25 ha zajmuje plantacja rzepaku.

Ze względu na problem związany z występowaniem śmietki kapuścianej, w tym roku na powierzchni 11 ha uprawy rzepaku odmiany Hamilton został zastosowany środek DeliaSTOP. Preparat zastosowano w formie oprysku razem z herbicydem, w fazie 2-3 liścia właściwego.

 

 

Jak widać na zdjęciach wykonanych na plantacji korzenie roślin są zdrowe, nie udało się znaleźć rośliny, która nosiła ślady porażenia śmietką kapuścianą.

 

 

Zdrowe korzenie rzepaku to lepsze pobieranie składników pokarmowych z gleby, a tym samym lepszy rozwój, co bezpośrednio przekłada się na lepsze przygotowanie do przezimowania roślin.

 

 

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu z wizyty u Rolnika:

 

×

BIO-GEN Łódź

ul. Pojezierska 97K
91-341 Łódź

tel. kom.: +48 774 100 420

biogen@bio-gen.pl

×

BIO-GEN Namysłów

ul. 1 Maja 26
46-100 Namysłów

tel. kom.: +48 774 455 903

biogen@bio-gen.pl