Aktualności i wydarzenia

DeliaSTOP i ImPROver+ w praktyce – opinia naszego Klienta

Pan Piotr Wiglusz prowadzi gospodarstwo rolne w miejscowości Godków (woj. dolnośląskie). Od dłuższego czasu współpracuje z firmą PROCAM stosując między innymi preparaty Bio-Gen. Pierwszym preparatem z oferty Bio-Gen zastosowany w gospodarstwie był stymulator wzrostu ImPROver+. Preparat został przetestowany na czterohektarowej  plantacji pszenicy. Rolnik podzielił pole na dwie równe części. Jedną część pozostawiono w ramach kontroli, na drugiej zastosowano oprysk ImPROver’em w dawce 0.6 litra/ha.

Pierwszą aplikację wykonaliśmy z ciekawości, bo nie mam w zwyczaju chwalić czegoś, co nie daje efektu.” – mówi pan Piotr. Po chwili dodaje – „Z tym preparatem – na własnej skórze widzę, że jest efekt. Teraz wykonamy (na plantacji rzepaku) zabieg 0.5 litra/ha jesienią i 0.5 litra/ha wiosną.

 

 

W doświadczeniu preparat ImPROver+ został pozytywnie zweryfikowany, dając wymierne korzyści, dlatego w kolejnym roku Pan Piotr zastosował go również w uprawach kukurydzy i rzepaku w ilości 1 litr/ha. Oprysk miał miejsce wiosną.

Z wizytą u Pana Piotra byliśmy w połowie października. Spotkaliśmy się na uprawie rzepaku. Całą powierzchnię 13 ha rolnik zmierza przygotować do zimy aplikując preparat ImPROver+w zalecanej przez producenta dawce 0.6 lub 1 litr/ha. Kolejna aplikacja planowana jest w dawce 1 litr/ha na wiosnę 2108 roku. Jesienna aplikacja pomaga przygotować rośliny do przezimowania, wiosenna – daje solidnego „kopa” dla lepszego wzrostu i rozwoju roślin.

Na całej plantacji rzepaku został zastosowany po raz pierwszy preparat DeliaSTOP.

Zauważyłem, że kilka roślin na plantacji już uschło i w tym momencie z przedstawicielem z firmy PROCAM postanowiliśmy zastosować DeliaSTOP, po czym rośliny przestały usychać i według mnie preparat zadziałał” – mówi pan Piotr.  Została zastosowana zalecana przez producenta dawka – czyli 100 g/ha, aplikacja w formie oprysku.

 

 

Po około dwóch tygodniach od zabiegu na plantacji nie było widać obecności i żerowania śmietki kapuścianej. Na wykopanych roślinach wcześniej uszkodzonych przez śmietkę zauważyć można szybki proces regeneracji. Widać dobrze rozwinięte włośniki i grubą szyjkę korzeniową, co jest dobrym punktem wyjściowym do prawidłowego przezimowania roślin. W porównaniu do złej sytuacji na pozostawionych przejazdach kontrolnych (bez aplikacji DeliaSTOP), gdzie śmietka „ucztowała w najlepsze”. Według relacji pana Piotra, śmietka jest narastającym problemem. Miał z nią duże kłopoty w poprzednich latach. W tym roku, po zastosowaniu DeliaSTOP problem się już nie pojawił.

Po więcej informacji zapraszamy na nasz kanał na YouTube:

×

BIO-GEN Łódź

ul. Pojezierska 97K
91-341 Łódź

tel. kom.: +48 774 100 420

biogen@bio-gen.pl

×

BIO-GEN Namysłów

ul. 1 Maja 26
46-100 Namysłów

tel. kom.: +48 774 455 903

biogen@bio-gen.pl