Aktualności i wydarzenia

BIO-GEN w Łodzi!

W Łodzi 12 grudnia 2018 roku została otwarta nowa siedziba firmy Bio-Gen – jednej z wiodących w kraju firm z branży biotechnologii.

W budynku przy ulicy Pojezierskiej, na powierzchni 2,5 tysiąca metrów kwadratowych mieści się kompleks naukowo-badawczy wraz z wydzieloną częścią produkcyjną i administracyjną.  W części budynku zostanie ulokowana jedyna w Polsce licencjonowana hodowla pijawek lekarskich, która do tej pory była prowadzona w Namysłowie (opolskie). 

W innych pomieszczeniach prowadzone będą badania nad doborem mikroorganizmów, które mogą być wykorzystane na rzecz człowieka i środowiska naturalnego. Po opracowaniu odpowiedniej kompozycji biologicznej, wyprodukowane w części technologicznej mikroby już w formie gotowych preparatów trafią na rynki jednego z 32 państw świata, gdzie obecnie sprzedawane są produkty Bio-Gen.

Decyzja o przeniesieniu siedziby firmy z województwa opolskiego do Łodzi ma takie związek z planami rozwojowymi spółki, której stuprocentowym właścicielem jest polski kapitał. Zdaniem głównego udziałowcy Jarosława Peczki, o lokalizacji przeważyły kwestie logistyczne i dostęp do wykwalifikowanych kadr.

„Jeszcze kilka lat temu jako swój cel mieliśmy wejście na rynki dwóch, trzech państw. Obecnie w naszym portfolio mamy już odbiorców z 32 krajów od Japonii, przez Chiny, kraje arabskie, Unię Europejską, rynki afrykańskie po Amerykę Południową. Popyt na wyniki badań naszych specjalistów i opracowane przez nich preparaty jest na tyle duży, że musimy rozbudować zarówno część produkcyjną, jak i naukowo-badawczą. Położona na przecięciu ważnych szlaków komunikacyjnych Łódź ma także uczelnie z ich zapleczem naukowo-badawczym, które mogą być wykorzystane do rozwoju naszej firmy z korzyścią dla nauki i miasta – wyjaśnia Jarosław Peczka.

Nowe centrum oznacza kilkadziesiąt nowych miejsc pracy. W perspektywie najbliższych lat firma planuje zwiększyć zatrudnienie w swojej siedzibie i położonym pod miastem zakładzie produkcyjnym do około dwustu osób.

Obecnie w laboratoriach i na poletkach doświadczalnych w kraju i za granicami Polski, prowadzone są badania m.in. mające na celu wykorzystanie naturalnych mechanizmów natury do ochrony roślin przed skutkami suszy i patogenami oraz opracowaniem metod użycia mikroorganizmów do przetwarzania liści palmowych na kiszonki w krajach, gdzie ta roślina może stać się podstawą do produkcji pasz.

×

BIO-GEN Łódź

ul. Pojezierska 97K
91-341 Łódź

tel. kom.: +48 774 100 420

biogen@bio-gen.pl

×

BIO-GEN Namysłów

ul. 1 Maja 26
46-100 Namysłów

tel. kom.: +48 774 455 903

biogen@bio-gen.pl