Aktualności i wydarzenia

Bio-Gen partnerem programu Ekspert Kiszonkowy

Firma Bio-Gen jest producentem wyjątkowo wydajnych preparatów mikrobiologicznych wykorzystywanych do tworzenia kiszonek.

Kompozycja preparatu obejmuje 5 szczepów bakterii, których koncentracja nie ma sobie równych wśród wszystkich preparatów konkurencyjnych.

Zakiszacz zawiera w swoim składzie bakterie homofermentatywne i heterofermentatywne, które przyspieszają konserwację i opóźniają proces zagrzewania się kiszonki podczas wybierania z pryzmy lub silosu i w TMR na stole paszowym. Szczep Lactobacillus brevis ma zdolność do syntezy związków hamujących rozwój grzybów w kiszonce. Stosując zakiszacz firmy Bio-Gen redukujemy niepożądane mikroorganizmy, w tym pleśnie i patogenne bakterie Escherichia coli, Salmonella sp. oraz obniżamy poziom skażenia pasz toksycznymi metabolitami pleśni: alfatoksyn B1 i ochratoksyn A.

Zalety stosowania preparatu to m.in.:

  • poprawa właściwości smakowych kiszonki
  • oszczędność na paszy treściwej
  • minimalizacja ryzyka zepsucia kiszonki
  • zwiększony zysk w produkcji mleka

W 2017 roku Bio-Gen proponując swój innowacyjny preparat został partnerem programu Ekspert Kiszonkowy. Jest to ogólnopolski program zrzeszający ekspertów z branży, który ma na celu badać stan kiszonki oraz pomagać rolnikom oraz edukować ich w kwestiach związanych z zakiszaniem pasz.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie internetowej Eksperta Kiszonkowego:

www.ekspertkiszonkowy.pl

×

BIO-GEN Łódź

ul. Pojezierska 97K
91-341 Łódź

tel. kom.: +48 774 100 420

biogen@bio-gen.pl

×

BIO-GEN Namysłów

ul. 1 Maja 26
46-100 Namysłów

tel. kom.: +48 774 455 903

biogen@bio-gen.pl